hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.04.30. 23:38



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 285 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 284 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Google [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Csgo mod Tapasztalatok.
HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 21:15 
Offline
Jómunkásember

Csatlakozott: 2016.06.20. 10:23
Hozzászólások: 489
Megköszönt másnak: 47 alkalommal
Megköszönték neki: 15 alkalommal
Sziasztok, van ez az exodus-írt mód, és én ezt a gondod tapasztaltam nála:
- SMS pontot nem tudok addolni (Adatbázisnál, és mi előtt valaki írná h fent vagyok a szerveren és azért, de nem, nem voltam fent. +le állított szerver.)
- Kulcsot sem, lehet addolni (Adatbázisnál, és mi előtt valaki írná h fent vagyok a szerveren és azért, de nem, nem voltam fent. +le állított szerver.)
- Pár játékos tapasztalta, eltünt a mentések, nincs meg a loginom, nincs meg a fegyver skineim +láda,rang.
Nagyjából ezeket tapasztaltam! mi lehet a gond? (Proba módnak tettem be, hogy hogy is nézki! válaszokat várok!

maga forrás:


Csatolmányok:
GlobalOffensive.sma [108.08 KiB]
Letöltve 67 alkalommal.

_________________
BfS* #Team ~Global Offensive IP: 217.144.54.193:27148

Kép
Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Csgo mod Tapasztalatok.
HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 21:40 
Offline
Nagyúr
Avatar

Csatlakozott: 2014.08.24. 18:28
Hozzászólások: 584
Megköszönt másnak: 122 alkalommal
Megköszönték neki: 120 alkalommal
Maxival okoskodtunk az eltűnő dolgok problémáján. Arra jutottunk, hogy (bizonyos esetekben) okozhatja az adatbázis terhelése.
(Egyéb esetek: Fekete lyuk, mágia, karácsonyi csoda, szülinapi kívánság, elvitte a Fogtündér, éhes volt Rudolf és valamivel táplálni kellett. Sajnos nem áll módomban felsorolni mindet.)
Ha egy adatbázist gyakran frissítünk -> Kevés oszlop, több táblában. (Azért ne egy oszlop legyen egy táblában. Olyan 10-20-30 még elmegy, ha tévedek javítsatok ki.)
Ha egy adatbázist kevesebbszer frissítünk -> Lehet több oszlop, kevesebb táblában. (Ha maponként lekérdezünk összesen 5x, legalább 1 perces eltolásokkal, akkor lehet kicsiiiit nagyobb a tábla...)

Csak gondoljunk bele. Adott egy GO mentés. Legyen benne 400 oszlop, a szerveren legyen adott időben 20 játékos.
Ez azt jelenti, hogy map végén, a másodperc tört része alatt 20-szor akarunk az SQL táblába 400 oszlopnyi adatot írni.
Csoda, hogy szegény elfelejt dolgokat?

Megoldás #1-> Map végén befagyasztani a játékosokat kb 40 másodpercre, ez alatt mindenkinek menteni 1 másodperces késleltetéssel. (set_task)
Megoldás #2-> Ha szerez valamit, ha elad valamit, bármilyen változás történik az SQL táblában, rögzítjük. Valószínűtlen, hogy így egyszerre minden játékosnak kell menteni. Ebben az esetben a map végi mentést (client_disconnect-ben) elhanyagolnám.

Ezen kívül nem árt okosan indexelni. Ha SELECT * FROM `tábla` WHERE valami = semmmi lekérdezést használunk (vagy UPDATE, vagy DELETE), érdemes a primary index értéke alapján keresni, mint egyéb érték alapján. Sokkal gyorsabb és kíméletesebb.
Az sem baj, ha a rendezést nem az adatbázissal végezteted. Csináld meg PAWN kóddal. (Ne legyen ORDER)
Valahol olvastam olyat is, hogy néha nem árt egy OPTIMIZE TABLE, hát fene tudja, sosem használtam, majd valaki aki ért hozzá, megmondja.

Persze ez csak okoskodás, nem muszáj rám hallgatni. :D


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Csgo mod Tapasztalatok.
HozzászólásElküldve: 2017.01.04. 17:29 
Offline
Nagyúr
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.05. 20:56
Hozzászólások: 663
Megköszönt másnak: 27 alkalommal
Megköszönték neki: 124 alkalommal
Kicsit gondolkozz értelemszerűen, ha eldobná a mentést akkor minden eltünne az adott mentésről, tehát ilyen nincs, hogy csak a ládám meg csak ez meg csak az tűnt el, ezzel csak téged vernek át, hogy adogasd nekik a cuccokat :D
Amúgymeg ha nemlenne jó a mentés énsem használnám, ergo nekem soha nem dobta el a mentést (Illetve elszokta de az még egy régebbi verzió volt ezt amit feltöltöttem ez frissített verzió)

_________________
Global Offensive modok:

Global Offensive Mode 1.0
Global Offensive Mode 3.0
exodus Global Offensive 4.0


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole