hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.29. 08:18



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 342 felhasználó van jelen :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 342 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: VPS FTP elérés
HozzászólásElküldve: 2019.12.03. 11:18 
Offline
Nagyúr
Avatar

Csatlakozott: 2013.09.14. 08:21
Hozzászólások: 547
Megköszönt másnak: 95 alkalommal
Megköszönték neki: 71 alkalommal
AlphaHun írta:
Amit használok FTP-hez, vagy ami fent van a VPS-en? Mert FTP csatlakozáshoz FileZillát használok, VPS-en nincs fent, azért kérdeztem hogy kell oda is pl olyan cucc mint a vsftpd? Vagy nem muszáj? Vagy lehet hogy az OpenSSH-t kéne újra konfigolni így?: http://sugo.ubuntu.hu/10.04/html/serverguide/hu/openssh-server.html

Most hogy teljesen újraraktam a VPS-t lehet mindent újra be kell állítani, de ha a tűzfal jó akkor nem értem miért nem enged fel menni még PuTTY-val se...


hátha külön más nem volt fent, akkor felesleges ha csak fillezillából használtad. PuTTY-nál meg amit beállítottál portot. (ha állítottál). ha nem akkor nincs egedélyezve azért nem enged be. (asszem)

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: VPS FTP elérés
HozzászólásElküldve: 2019.12.03. 11:23 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.11. 01:54
Hozzászólások: 220
Megköszönt másnak: 46 alkalommal
Megköszönték neki: 13 alkalommal
elit írta:
AlphaHun írta:
Amit használok FTP-hez, vagy ami fent van a VPS-en? Mert FTP csatlakozáshoz FileZillát használok, VPS-en nincs fent, azért kérdeztem hogy kell oda is pl olyan cucc mint a vsftpd? Vagy nem muszáj? Vagy lehet hogy az OpenSSH-t kéne újra konfigolni így?: http://sugo.ubuntu.hu/10.04/html/serverguide/hu/openssh-server.html

Most hogy teljesen újraraktam a VPS-t lehet mindent újra be kell állítani, de ha a tűzfal jó akkor nem értem miért nem enged fel menni még PuTTY-val se...


hátha külön más nem volt fent, akkor felesleges ha csak fillezillából használtad. PuTTY-nál meg amit beállítottál portot. (ha állítottál). ha nem akkor nincs egedélyezve azért nem enged be. (asszem)


PuTTY-nál beírom az IP-t a portnál meg 22-őt írok, eddig úgy engedett be, de az elvileg engedélyezve is van ha megnézed a képet amit küldtem.

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: VPS FTP elérés
HozzászólásElküldve: 2019.12.03. 13:30 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4270
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 513 alkalommal
OpenSSH nem FTP szerver. OpenSSH azert hogy te a gepre puttyval vagy akarmilyen programmal tudj csatlakozni.

Viszont az openSSH tartalmaz FTP-szervert ami SFTP ha pedig van olyan FTP kliensed ami kepes SFTP-vel csatlakozni akkor ugyan ugy root adatokkal ratudsz csatlakozni a gepre

(21 FTP port/ 22 SSH/SFTP port)

Ha standalone FTP szero kell en Proftpd-t ajanlom aztan dontsd el mi kell neked.
Mivel itt kerdezel ezert ajanlom keruld az SFTP hasznalatot es telepits fel egy rendes FTP szervert generalt userrel. SFTP-n keresztul hamar szetlehet cseszni a jogosultsagokat.

Amig pedig tesztelgetsz kapcsold ki tuzfalat.
Es egy szemelyes jotanacs ne hasznald root-ot ha csak nem olyan folyamatra kell. Azert van a sudo parancs ha valamit telepitesz root-al akkor az csak kizarolag a root user fogja elerni mas user nem.

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: VPS FTP elérés
HozzászólásElküldve: 2019.12.03. 14:39 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.11. 01:54
Hozzászólások: 220
Megköszönt másnak: 46 alkalommal
Megköszönték neki: 13 alkalommal
DeteCT0R írta:
OpenSSH nem FTP szerver. OpenSSH azert hogy te a gepre puttyval vagy akarmilyen programmal tudj csatlakozni.

Viszont az openSSH tartalmaz FTP-szervert ami SFTP ha pedig van olyan FTP kliensed ami kepes SFTP-vel csatlakozni akkor ugyan ugy root adatokkal ratudsz csatlakozni a gepre

(21 FTP port/ 22 SSH/SFTP port)

Ha standalone FTP szero kell en Proftpd-t ajanlom aztan dontsd el mi kell neked.
Mivel itt kerdezel ezert ajanlom keruld az SFTP hasznalatot es telepits fel egy rendes FTP szervert generalt userrel. SFTP-n keresztul hamar szetlehet cseszni a jogosultsagokat.

Amig pedig tesztelgetsz kapcsold ki tuzfalat.
Es egy szemelyes jotanacs ne hasznald root-ot ha csak nem olyan folyamatra kell. Azert van a sudo parancs ha valamit telepitesz root-al akkor az csak kizarolag a root user fogja elerni mas user nem.


Sudo parancsot használtam mindig, de hiába van beállítva a port tűzfalnál nem enged be, nem lehet rá csatlakozni. Ezt írja: Állapot: A megadott portot általában egy másik protokoll használja. 2x újra lett téve a szerver de mindig ezt írja, hiába kapcsolom ki a tűzfalat akkor is ilyen.

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: VPS FTP elérés
HozzászólásElküldve: 2019.12.03. 14:49 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4270
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 513 alkalommal
Mondom kapcsold ki teljesen ne is letezzen amig tesztelsz ugyis folosleges ddos tamadast nemfogja megfogni csak akadalyozni fog teged.

Az FTP szerver tobb portot is hasznal ha ugyvan bealitva. 21 az alap port amin csatlakozol asszem passive modba kell neki tobb port. Viszont ha tudod kapcsold ki passive modot es teszteld ugy.


(root hasznalatnal pedig a kepen latszik hogy root-al hasznalod ami nekem8 csak tanacsot adtam)

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: VPS FTP elérés
HozzászólásElküldve: 2019.12.03. 15:05 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.11. 01:54
Hozzászólások: 220
Megköszönt másnak: 46 alkalommal
Megköszönték neki: 13 alkalommal
DeteCT0R írta:
Mondom kapcsold ki teljesen ne is letezzen amig tesztelsz ugyis folosleges ddos tamadast nemfogja megfogni csak akadalyozni fog teged.

Az FTP szerver tobb portot is hasznal ha ugyvan bealitva. 21 az alap port amin csatlakozol asszem passive modba kell neki tobb port. Viszont ha tudod kapcsold ki passive modot es teszteld ugy.


(root hasznalatnal pedig a kepen latszik hogy root-al hasznalod ami nekem8 csak tanacsot adtam)


Hogy lehet kikapcsolni teljesen a tűzfalat? Azt vagy ki kapcsolod vagy nem, vagy tévedek? De amúgy le is töröltem az egész UFW-t és úgy is ugyan ezt csinálja, és nem passzív módba használom. A vicc hogy a szerver hostingnál van egy konzol ott el tudom érni a szervert, de putty-ba és ftp-n nem.

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: VPS FTP elérés
HozzászólásElküldve: 2019.12.03. 16:18 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4270
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 513 alkalommal
UFW csak egy szepitett iptables ami alapbol jon linuxal.

Kód:
sudo iptables -L


Masold be amit kiir. Vagy probald meg engedelyezni ssh-t is iptables-en keresztul.

Kód:
sudo iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -m conntrack --ctstate NEW,ESTABLISHED -j ACCEPT
sudo iptables -A OUTPUT -p tcp --sport 22 -m conntrack --ctstate ESTABLISHED -j ACCEPT

Utana probalj meg csatlakozni SSH-val.
(Ha ezek utan tudsz csatlakozni ismeteld meg FTP-vel)

Szerver hostingoknal van VNC feleseg de az a virtualizacio hasznalja szoval ha teljesen elszigetelt a VPS akkor is tudsz csatlakozni hostingon keresztul mert az nem a te IP-d hasznalja.

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: VPS FTP elérés
HozzászólásElküldve: 2019.12.03. 16:30 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.11. 01:54
Hozzászólások: 220
Megköszönt másnak: 46 alkalommal
Megköszönték neki: 13 alkalommal
DeteCT0R írta:
UFW csak egy szepitett iptables ami alapbol jon linuxal.

Kód:
sudo iptables -L


Masold be amit kiir. Vagy probald meg engedelyezni ssh-t is iptables-en keresztul.

Kód:
sudo iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -m conntrack --ctstate NEW,ESTABLISHED -j ACCEPT
sudo iptables -A OUTPUT -p tcp --sport 22 -m conntrack --ctstate ESTABLISHED -j ACCEPT

Utana probalj meg csatlakozni SSH-val.
(Ha ezek utan tudsz csatlakozni ismeteld meg FTP-vel)

Szerver hostingoknal van VNC feleseg de az a virtualizacio hasznalja szoval ha teljesen elszigetelt a VPS akkor is tudsz csatlakozni hostingon keresztul mert az nem a te IP-d hasznalja.


https://kepkuldes.com/image/eN87Lt
Sehogy sem akarja, bármit csinálok... Képen is mutatja hogy engednie kéne de nem.

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole