hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.28. 19:11



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 201 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 200 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Google [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2018.12.13. 08:51 
Offline
Tud valamit
Avatar

Csatlakozott: 2018.11.02. 12:23
Hozzászólások: 148
Megköszönt másnak: 2 alkalommal
Megköszönték neki: 19 alkalommal
Nekem az nem tetszik, hogy a folyamatokat ogp_agent néven futtatja, holott nekem nem ez kéne..

DeteCT0R írta:
Nemrossz az OGP ingyenes verzioba ;) GameCP elavult.

_________________
****


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
HozzászólásElküldve: 2018.12.13. 09:12 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4270
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 513 alkalommal
*tOrNaDo írta:
Nekem az nem tetszik, hogy a folyamatokat ogp_agent néven futtatja, holott nekem nem ez kéne..

DeteCT0R írta:
Nemrossz az OGP ingyenes verzioba ;) GameCP elavult.

Miert te mivel szoktad futtatni a szervereket? Root? ogp_agent felhasznalo nem fullos jog es kb minden webadmin a sajat kis userevel futtatja a szerokat.

Van amelyik egy megadott userrel futtat van amelyik keszit egy usert kulon minden webadmin felhasznalonak ez lenyegtelen dolog ettol nemfog valtozni.

GameCP is a sajat felhasznaloval futtat mindent. Meg a TCadmin is.

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
HozzászólásElküldve: 2018.12.13. 11:45 
Offline
Tud valamit
Avatar

Csatlakozott: 2018.11.02. 12:23
Hozzászólások: 148
Megköszönt másnak: 2 alkalommal
Megköszönték neki: 19 alkalommal
Engem idegesít, ezért átírtam webadmin-ra. :D

DeteCT0R írta:
*tOrNaDo írta:
Nekem az nem tetszik, hogy a folyamatokat ogp_agent néven futtatja, holott nekem nem ez kéne..

DeteCT0R írta:
Nemrossz az OGP ingyenes verzioba ;) GameCP elavult.

Miert te mivel szoktad futtatni a szervereket? Root? ogp_agent felhasznalo nem fullos jog es kb minden webadmin a sajat kis userevel futtatja a szerokat.

Van amelyik egy megadott userrel futtat van amelyik keszit egy usert kulon minden webadmin felhasznalonak ez lenyegtelen dolog ettol nemfog valtozni.

GameCP is a sajat felhasznaloval futtat mindent. Meg a TCadmin is.

_________________
****


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
HozzászólásElküldve: 2018.12.13. 15:49 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.09. 13:48
Hozzászólások: 1439
Megköszönték neki: 174 alkalommal
Átmentünk off topicba.

A leírásból nem tudunk meg továbbra sem sokat a hiba okáról. Egy oldal print screenből, amin normál CPU működés és egy top screenből, amiben folyamatok vannak, nem derül ki semmi sem.
Ez nem AMXX plugin, hogy visszakapunk egy sort, ahol elhasal a dolog. Az adminisztrátor dolga kideríteni a hibát. Ez nem hibajelentés volt, hanem egy kérdés, de hiányos információk miatt ez kb. így néz ki: Miért rohad el az alma?
Rendszerszinten sok minden közrejátszhat. Ha ismétlődik a hiba, akkor érdemes nekiállni keresni. Hogy mit, az is mind az adminisztrátor dolga, mert mi innen távolról nem fogunk tudni segíteni sem parancsokat írni, mert nem látjuk az outputot, cselekményt.

Minden előző hozzászólás marhaság volt és senkinek nem adok igazat, mindenki válaszát meg fogom tudni cáfolni, ha kérik privát üzenetben.

Téma jelentve, remélem zárják is. :)

_________________
Minden jót! :)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
HozzászólásElküldve: 2018.12.13. 16:52 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.11. 20:11
Hozzászólások: 915
Megköszönt másnak: 52 alkalommal
Megköszönték neki: 317 alkalommal
Nagyon régen használtam, ha jól emlékszem még Detectornak is köze volt hozzá (javaslat, help, stb). Egyáltalán nem tetszik, sokkal rosszabb véleményem szerint bármelyik webadminnál.

*tOrNaDo írta:
terminator100 írta:
Ez egyébként lehet szerver flood is... Tudom, nálunk is volt olyan, hogy floodolták, a rendszert... aztán fél óra alatt lett kb 1GB biztosan minimum...
Akkor szokott cpu 100%-on lenni, meg log növelődni... Vagy valami plugin beakadt, az is előfordulhat.

Van egy olyan plugin, ami ellenőrzi a .log fájlokat. Ha nagyobb x GB-nál, törli. Ennyi. Nem kell túl reagálni. Amúgy meg felejtsd az OGP panelt, nagyon rossz. Nem véletlen hogy ingyenes, és Open Source. Használj GameCP-t..


Idézném magamat, hogy meglett a hiba oka: backup fájlt készített magától mindkét szerverről. Nem tudom mi ez a lázadás, a többiek pedig szimplán a véleményüket fejtették ki.

BeepBeep írta:
Átmentünk off topicba.

A leírásból nem tudunk meg továbbra sem sokat a hiba okáról. Egy oldal print screenből, amin normál CPU működés és egy top screenből, amiben folyamatok vannak, nem derül ki semmi sem.
Ez nem AMXX plugin, hogy visszakapunk egy sort, ahol elhasal a dolog. Az adminisztrátor dolga kideríteni a hibát. Ez nem hibajelentés volt, hanem egy kérdés, de hiányos információk miatt ez kb. így néz ki: Miért rohad el az alma?
Rendszerszinten sok minden közrejátszhat. Ha ismétlődik a hiba, akkor érdemes nekiállni keresni. Hogy mit, az is mind az adminisztrátor dolga, mert mi innen távolról nem fogunk tudni segíteni sem parancsokat írni, mert nem látjuk az outputot, cselekményt.

Minden előző hozzászólás marhaság volt és senkinek nem adok igazat, mindenki válaszát meg fogom tudni cáfolni, ha kérik privát üzenetben.

Téma jelentve, remélem zárják is. :)

_________________
viewtopic.php?f=101&t=25611#p184899
viewtopic.php?f=114&t=29544&p=209471#p209431


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
HozzászólásElküldve: 2018.12.19. 21:22 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.04. 10:58
Hozzászólások: 219
Megköszönt másnak: 11 alkalommal
Megköszönték neki: 18 alkalommal
DeteCT0R írta:
*tOrNaDo írta:
terminator100 írta:
Ez egyébként lehet szerver flood is... Tudom, nálunk is volt olyan, hogy floodolták, a rendszert... aztán fél óra alatt lett kb 1GB biztosan minimum...
Akkor szokott cpu 100%-on lenni, meg log növelődni... Vagy valami plugin beakadt, az is előfordulhat.

Van egy olyan plugin, ami ellenőrzi a .log fájlokat. Ha nagyobb x GB-nál, törli. Ennyi. Nem kell túl reagálni. Amúgy meg felejtsd az OGP panelt, nagyon rossz. Nem véletlen hogy ingyenes, és Open Source. Használj GameCP-t..

Nemrossz az OGP ingyenes verzioba ;) GameCP elavult.



Valahogy én is így mondanám :D

_________________
STEAM
[steam]konfigos[/steam]
YOUTUBE

Szerverek
Kép
_
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole