hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.06.16. 17:34



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 505 felhasználó van jelen :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 505 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 Következő

Melyik a jobb?
Windows 8
Linux [ubuntu]
1 választási lehetőségre szavazhatsz.

Eredmény megtekintése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.09.30. 19:31 
Offline
Developer
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.01. 21:11
Hozzászólások: 7965
Megköszönt másnak: 295 alkalommal
Megköszönték neki: 537 alkalommal
Mindkettőt használom. De Win8-at többet, így arra esik a választásom.

_________________
http://www.easyrankup.eu


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.09.30. 20:19 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.09. 13:48
Hozzászólások: 1439
Megköszönték neki: 174 alkalommal
Nos, én Linux párti vagyok, s erre több okom is van (ugyan 2 éve használom már, de még mindig nem értek annyira hozzá [Metalnál nem jobban sajnos :D ])
1.) Nagyon kevés - kb. nincs is - vírus van rá. Eddig nem találkoztam semmi olyasmivel, ami ártott volna a rendszernek.
2.) Nagyon stabil. Ha sikerült 3x megfagyasztani a rendszert, az azért volt, mert belenyúltam mélyebben, s a processzort megette (anno még gyenge gépem volt, most már meg se érezné a hibát se). És igen jól védve vannak a felhasználók fájljai (mondjuk ha teszel rá apache2-t, ftp-t, akkor már észnél kell lenni), főleg a chmod segítségével, amit könnyű használni.
3.) Szabadon fejelsztheted, testre szabhatod. Ha akarsz, írsz rá egy olyan programot, ami teljesen beleépül a rendszerbe, illetve a program működését akár terminálon keresztül is végig követheted (ha pl egy program hibásan fut, könnyen megállapíthatod, a programban hol a hiba). :)
4.) Akármit, még windows alkalmazást is tudok rajta futtatni egy Wine nevű program segítségével ( ez viszont kicsit processzor-igényes, ha ugyan olyan gyorsaságot akarsz, mint Winen).
5.) Sokoldalú a Terminál. Néha gyorsabb 1 sort bepötyögni és entert nyomni, mint kattintgatni. :)
6.) Steam is támogatja már a Linux rendszert (ő maga is épít egy felhasználóbarát disztribúciót)

Amiért neked nem ajánlom:
1.) Nem tudsz rajta simán, két kattintással játszani GTA-t, Need For Speedet...
2.) Furcsálnád, nem értenéd a felépítését szerintem
3.) Ha belenyúlsz a rendszerbe, nagy galibát, adatvesztést is okozhatsz.
4.) "Gondolkodni kell, parancsokat kell tanulni"

Maradj a Windowsnál, de ott is inkább a 7-est ajánlom. A win8 számomra sokkal lassabb kezelhetőséget nyújt, mint a 7, de még ezeken a rendszereken is lassabb vagyok, mint az Ubuntu-n.
Ha esetleg Ubuntu-t választasz, először, tanulásképp (mondjuk függ, mire akarod használni), az Ubuntu 12.04 LTS-t ajánlom, 2017-ig van rá Kernel és rendszerfrissítés. Hátránya, hogy az Unity felület (részemről) nem annyira akadálymentes, néha zavaró dolgokat is találhatsz benne (főleg az indítópult, ez esetben [ ha már értesz hozzá ] belenyúlhatsz akár :P )

Kezedben a kulcs és a sör. Melyiket választod? ( Én a kulcsot, mert avval esetleg még több sört szerezhetsz :D )

_________________
Minden jót! :)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.09.30. 20:24 
Ez a szép kis beszéd is megérne nekem annyit, hogy legalább adjak a linuxnak is egy esélyt. nekem volt már linuxom, még annó a leptopomon alap az volt rajta olyan 4-5 hónapig, azután raktam rá win7-et mert eladtam. ennyi volt a linuxos pályafutásom, s szeretnék mélyebbre nézni benne, válaszokat köszönöm, és a szavazásokat is :D Főleg neked beep.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.09.30. 20:28 
Nekem nem kellenek "Crysis, Far Cry" vagy mi, nincs rá szükségem :D


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.09.30. 21:08 
Offline
Veterán

Csatlakozott: 2012.11.01. 20:49
Hozzászólások: 1837
Megköszönt másnak: 25 alkalommal
Megköszönték neki: 78 alkalommal
En vettem egy kulon hardot a linuxnak es egy cd-t is, amirol tudom futtatni, es mondjuk ha barmi baja van a gepemnek, esetleg programnak/jateknak, akkor csak bekotom es gyorsabban megtudom allapitani a gondot... szoval ha jatszani akarsz akkor te linuxot ne hasznalj, ha 2 giga ramnal tobb ramod van,akkor ajanlom az XP-T, de ha az felett van, akkor viszont 7-est, mert a 8-as meg annyira nem fejlettt :)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.09.30. 21:12 
m0csy652 írta:
En vettem egy kulon hardot a linuxnak es egy cd-t is, amirol tudom futtatni, es mondjuk ha barmi baja van a gepemnek, esetleg programnak/jateknak, akkor csak bekotom es gyorsabban megtudom allapitani a gondot... szoval ha jatszani akarsz akkor te linuxot ne hasznalj, ha 2 giga ramnal tobb ramod van,akkor ajanlom az XP-T, de ha az felett van, akkor viszont 7-est, mert a 8-as meg annyira nem fejlettt :)

16giga.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.10.01. 05:45 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4271
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 514 alkalommal
Igaz nem jatszani van a linux de mint steam is emliti "Ubuntu a jatekok jovoje" Persze amit megveszel steamon keresztul az mar kintlessz/kintvan linuxra is. Most steam is inkabb a linuxra oszpontosit es a steam op rendszerre.

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.10.01. 07:54 
Offline
Minden6ó
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.19. 12:14
Hozzászólások: 4292
Megköszönt másnak: 219 alkalommal
Megköszönték neki: 287 alkalommal
Win XP:
Én az XP-t ajánlanám csak mivel írták itt többen is, hogy lassan elavult lesz és akkor már nincs értelme használni.

Win8:
Én win8 furának tartom ahogy láttam egy ismerősőm laptopján és egy látásból nem ítélem el így inkább azt ki is hagyom.

Linux:
Ezt se ismerem, de ahogy halotam elég jó. De mivel ezt se láttam/tapasztaltam így erről se tudók konkrét dolgot mondani.

Win7:
A win7 már kicsit ismerem mert kb fél évig azt használtam, csak sajnos után meg haltt a gép és ismet XP-t használtan. De nekem a Win7 tetszett és most az új gépemre és azt rakom fel és szerintem tökéletesen lehet játszani rajta nem is fagy, de persze ez géptől is függ. Visszont ahogy halotam a steam és a win7 nem csípi egymást.

Nekem ez a véleményem, de még írhatnék róla/róluk.
Szerintem Win7/Linux.

_________________
<<eb@>>Team Website - Közösség
17Buddies - Általam készített pályák.
GameBanana - Általam készített pályák/vágott hangok.

Kép
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.10.01. 08:10 
Offline
Őskövület
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.26. 20:33
Hozzászólások: 2105
Megköszönt másnak: 28 alkalommal
Megköszönték neki: 33 alkalommal
Windows ---> PC-re
Linux szervergépre való, aki pc-n használja az idióta


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Windows 8 vs Linux
HozzászólásElküldve: 2013.10.01. 08:13 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4271
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 514 alkalommal
rericsi8 írta:
Windows ---> PC-re
Linux szervergépre való, aki pc-n használja az idióta


Windowson is ugyan ugy lehet szervert futtatni... Csak linuxon tobb a lehetoseg es nem eszik anyit.

Attol eltekintve mindegy pc-n mit hasznalsz :) Kinek mi tetszik.

De itt eltekintve az ubunturol van szo amibol van kulon szerver verzio ugytudom :)

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole