hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.05.01. 06:30



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 298 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 297 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Majestic-12 [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 12:04 
Offline
Beavatott
Avatar

Csatlakozott: 2013.08.03. 22:35
Hozzászólások: 92
Megköszönt másnak: 34 alkalommal
Megköszönték neki: 2 alkalommal
Én 3 évvel ezelőtt kill' néven 1 only dust2 szerveren kezdtem Warzones-cs vel.
7 hónapja kaptam egy havertól steam accot és 5 hónap után feltörték :/
Configolni akkor kezdtem el amikor csatlakoztam a http://www.hlmod.hu hoz :)


Üdv Ma[X]eLL :)

_________________
Steam:
[steam]anyadegykurva[/steam]


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 13:10 
Offline
Jómunkásember

Csatlakozott: 2013.02.11. 16:06
Hozzászólások: 491
Megköszönt másnak: 96 alkalommal
Megköszönték neki: 50 alkalommal
Én másfél éve nyáron egyszer meguntam a WoW-ot, mindaddig szaroztam a csét, de egyszer mondom letöltöm, az összes haverom ezzel játszik, a legelső szerver, amin játszodtam, az úgynevezett. Neurotic Fans Only D2 volt, amit ott láttam, körvégi zenék, azok a mai napig nosztalgikus érzést keltenek bennem. Majd útánna Death-Team, meg számtalan szerveren játszodtunk. Megismertük a D-F CoD:MW-t, azon toltuk nagyon sok ideig, majd utánna a hyperkocka zombiján, különféle zombis szervereken, ekkor még szűk volt a baráti köröm, de aztán, amikor ez a konfigolás el kezdett érdekelni, (mára már fél éve konfigolok, és haladó scripter vagyok), akkor először még csak a webadminban a beállításokat csinálgattam, arra hittem azt hogy "konfigolás", majd rendeltem egy saját szervert, nem tudtam hogy kezdjek hozzá, zombis szervert akartam, és egy ismeretlen oldal segítségével az első plugin amit beraktam a zp volt:D Majd több szerverünk volt, aztán konfigoltam a HES-t, ott nagyon sok haverra tettem szert, aztán ugye ott hagytam, aztán mo top1 cod:mw modját én csináltam, ami igazából semmiből nem állt, csak egy cod:mw modból, és egy pár cso-s fegyverből, a neve TBD CoD:MW volt, ami leelőzte a hyperkocka cod:mw-t. Majd utánna szünetet tartottam, és most el kezdtem egy saját modot írni, amibe nagyon sok mindent tanultam:D

_________________
Rengeteg új beszólás eléréséhez kattints IDE (Ezek alapból sank soundshoz készültek)

Steam profil:
[steam]http://steamcommunity.com/profiles/76561198089487307[/steam]


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 15:30 
Offline
Veterán
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.26. 20:20
Hozzászólások: 1846
Megköszönt másnak: 27 alkalommal
Megköszönték neki: 120 alkalommal
Hát....

Tavaly nyáron volt ez az egész, havernak írom skype-on, hogy milenne, ha cs-znénk (én kb. azelőtt 1 éve játszottam vele 2-3 hetet). Kicsit játszottunk, megtanultuk, hogy hogyan kell lőni, ugrani stb., aztán szerverekre jártunk főleg a D-F Only D2-re (akkor még az volt a neve). Aztán nyár végén haverom írja: Milenne Csabi, ha nyitnánk mi is egy szervert? Megszületett 1. szerverem, ami saját gépemről ment 2-3 hónapig. A 2-3 hónap alatt tudtam pluginokat berakni, mapokat, modelleket, hangokat, spriteokat. Nem rossz szerver volt az, csak néha 60-70 es pingek voltak. Aztán November körül rendeltem haverral egy szervert, 2-en fizetgettük 4 hónapig. Olyan március körül beregisztráltam erre az oldalra, aztán megtanultam itt a dolgokat (azért magamtól is :D), pl: scriptelni. Áprilisban már egyedül rendeltem szervert, azt hiszem olyan júniusig meg is volt a szerverem, sokszor volt tele :D.

Nagyjából ennyi a történetem :D

_________________
Projektem:

[CSO2] Ghost Mod
CSO2 GamePlay video: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... iOS4Ik1Yrk


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 16:14 
Offline
Beavatott
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.10. 14:48
Hozzászólások: 77
Megköszönt másnak: 12 alkalommal
Megköszönték neki: 12 alkalommal
Én már alig-alig emlékszem rá , de amit tudok azt elmondom:D
Még 1x , talán 5 éve , az iskolában nagyon untuk magunkat...Kitalálta egyik haverom , mi lenne , ha elmennénk , egy internet kávézóba , és ott játszanánk valami focis játékot(FIFA-T)!
El is mentünk oda , de láttuk , hogy a gépeken nem volt fifa..Ekkor valamelyikőnk , meglátta a Counter_strike1.6 -ot az egyik gép asztalán , és az minden gépen volt!Ha már eljöttünk ide , akkor már ne mennyünk haza ilyen hosszú gyalogtúra után , maradjunk 1 jó órát és szórakozzunk!
Voltunk 6-an ha jól emlékszem , és 3v3 ban nyomtuk azon a mapon , ami be volt rakva 1. nek , a dust2-n:D
Persze , aki volt ott srác , segített nekünk , mi hogy van , mert mi még nem nagyon értettük mit hogyan kell?
Amikor hazamentem 1. dolgom természetesen a játék letöltése volt , és az egyik diwat[26] szerverre tévedtem fel először!
Nagyon elképedtem , milyen jól meg volt csinálva az a szerver. Később a WaterWave OnlyD2 -n játszottam rengeteget , és nagyon jól éreztem magamat ott:)
Erre kb. fél évre , egyre több tanulni valóm volt , abbahagytam az 1.6-ot !
Éééés , 1-2 évre rá , ismét belevágtam egy unalmas nyári napon!Ekkor kezdett el érdekelni a konfigolás , de foggalmam sem volt , hogy hogyan kezdjek hozzá!
Nagy szerencsémre , ismertem valakit , aki nagyon otthon volt e téren , IrOn :)
Az ő Deathrun szerverére jártam , kinyafogtam nála egy admint , és végül kaptam is egy szervert egy ismerősömtől!
IrOn sokat segített , megmondta , hogyan rakjam fel a pluginokat meg még sok mást! 1x , amikor nem írt visssza , mert nem volt a gépnél , akkor döntöttem el , hogy meg akarok tanulni mindent erről a nyelvről , Ekkor , valaki linkelte ezt az oldalt , hogy itt meglehet tanulni mindent:)
kb. 10 hónapja követem az oldalt , de csak később regisztráltam be :)
Most meg itt vagyok , van 1 szerverem , és egyre jobban vágom ezt a témát!
Köszönöm mindenkinek :D

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 16:59 
Offline
Félisten
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.12. 10:03
Hozzászólások: 859
Megköszönt másnak: 37 alkalommal
Megköszönték neki: 44 alkalommal
nah jóvan én is mostmár :DDD
nah kb 4-5 éve "véletlenül" letöltöttem a cs-t és néztem h mi is az..xDD először csak botoztam nem tudtam hogy hogy kell "online" játékban tolni...első szerverem a régi "Fanatic@Public" Szerver volt azt hiszem, ott bevettek a klánba elkezdtem kicsit "komolyabban cszni" ezelőtt 1 ével megvettem a steamom..kb 4-ik accnál tartok Metal most kifog kacagni xdd 1-sőt ellopták másodikat havernak adtam (vaccban) a többivel már nemtudom mi lett..most jelenleg afterLife Tulaj vagyok kb 3 éve cfg-zek de nem nagy szinteken...szóval enyiiiiiiiii :D

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 17:04 
Offline
Őskövület
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.22. 18:22
Hozzászólások: 2978
Megköszönt másnak: 115 alkalommal
Megköszönték neki: 368 alkalommal
Haladó?Biztos?
laki5000 írta:
Én másfél éve nyáron egyszer meguntam a WoW-ot, mindaddig szaroztam a csét, de egyszer mondom letöltöm, az összes haverom ezzel játszik, a legelső szerver, amin játszodtam, az úgynevezett. Neurotic Fans Only D2 volt, amit ott láttam, körvégi zenék, azok a mai napig nosztalgikus érzést keltenek bennem. Majd útánna Death-Team, meg számtalan szerveren játszodtunk. Megismertük a D-F CoD:MW-t, azon toltuk nagyon sok ideig, majd utánna a hyperkocka zombiján, különféle zombis szervereken, ekkor még szűk volt a baráti köröm, de aztán, amikor ez a konfigolás el kezdett érdekelni, (mára már fél éve konfigolok, és haladó scripter vagyok), akkor először még csak a webadminban a beállításokat csinálgattam, arra hittem azt hogy "konfigolás", majd rendeltem egy saját szervert, nem tudtam hogy kezdjek hozzá, zombis szervert akartam, és egy ismeretlen oldal segítségével az első plugin amit beraktam a zp volt:D Majd több szerverünk volt, aztán konfigoltam a HES-t, ott nagyon sok haverra tettem szert, aztán ugye ott hagytam, aztán mo top1 cod:mw modját én csináltam, ami igazából semmiből nem állt, csak egy cod:mw modból, és egy pár cso-s fegyverből, a neve TBD CoD:MW volt, ami leelőzte a hyperkocka cod:mw-t. Majd utánna szünetet tartottam, és most el kezdtem egy saját modot írni, amibe nagyon sok mindent tanultam:D

_________________
Blasenkampfwagen

https://discord.gg/uBYnNnZP
GTA:PURSUIT MTA


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 17:06 
Offline
Veterán
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.26. 20:20
Hozzászólások: 1846
Megköszönt másnak: 27 alkalommal
Megköszönték neki: 120 alkalommal
De szemét vagy Ibi :D

_________________
Projektem:

[CSO2] Ghost Mod
CSO2 GamePlay video: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... iOS4Ik1Yrk


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 18:56 
Offline
Őskövület
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.26. 20:33
Hozzászólások: 2105
Megköszönt másnak: 28 alkalommal
Megköszönték neki: 33 alkalommal
CS-t már elmeséltem 2 éve.

CS:CZ: Ötödikben vagy hatodikban megkérdeztem a haveromat Biosz órán hogy van e CS 2 vagy ilyesmi és mondta hogy van Condition Zero. Letöltöttem, kipróbáltam, tetszett. Végül is a CZ miatt vettem steamot mert a frissített verzió jobb mint az NS. A Deleted scenes is remek elfoglaltságot nyújtott hetekig az ELSŐ végigjátszásnál. Online játszottam de a CZ valahogy máshogy adja és nem tudtam rajta érvényesülni.

HL: Mikor még NS CS user voltam, nagy unalmam közepette nézegettem a CS menüjét. Láttam hogy van Change game menü opció és kiválasztottam a Half-Lifet. A játékról már korábban is hallottam. Nagyon hosszúnak tűnt, ötödik fejezetnél már azt hittem a végén járok holott még az nagyon messze volt. Szintén valahogy hetekig játszhattam. Online nem játszottam.

HL OPPOSING FORCE: Mikor crackeltem a steamot, láttam a játékok között hogy Half Life Opposing Force. Letöltöttem. Természetesen megtetszett és később meg is vettem. Kb 8 órás játékélményt nyújtott XD. Online módot kipróbáltam volna de nincsenek rá szerverek.

HL BLUE SHIFT: Szintén steames játékok közt találtam. Csak annyi a különbség hogy ezt előbb megvettem utána próbáltam. Nem nagyon tetszett és ha 2 óráig tartott végigjátszani akkor sokat mondtam. Online nem játszottam.

CSO: 2010 végén kerestem a YT-n hogy lehet új fegyvereket berakni a CS-be. Persze ez nem lehetséges XD. Aztán találtam egy olyan videót hogy Counter Strike Online Weapons. Megnéztem és azt gondoltam ez valami fejlettebb 1.6. Letöltöttem és amikor megláttam a launchert azt hittem ez a CS végét jelenti. Igen, először szarnak gondoltam, de láttam a fegyver modelleket szintén YT-n. Később haverom küldött egy videót hogy ez a Zombie Plague milyen jól meg van csinálva és milyen jók a fegyver modellek. Én mondtam nem, ez nem 1.6, ez CS ONLINE. Eldöntöttük a haverommal hogy ketten kipróbáljuk. Első napokban hanyagoltam addig is a ő kitapasztalta. 1 hétre rá én is elkezdtem és ő magyarázta el mit hogy kell. Lassan kezdtem rájönni hogy nem is olyan szar a játék :D. Ma már teljesen helyettesíti nekem az 1.6-ot.

CS 1.8: Tudom ez soha sem volt hivatalos verziója a CS sorozatnak de ezt csak jóval később tudtam meg. Ugyanúgy Pendrive-n hozta át a haverom az 1.6-al együtt. Mivel annyira hivatalos volt a telepítője kicsit sem gyanakodtam hogy ez egy 1.6 átdolgozva :D. Váltogattam az 1.6-ot az 1.8-al, éppen mikor melyikhez volt kedvem. Már nem is tudom hogy de egyik naptól kezdve nem játszottam vele még jóval a steamem előtt. Kb 3-4 éve nem játszottam vele.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.12.22. 21:16 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 14:42
Hozzászólások: 1345
Megköszönt másnak: 10 alkalommal
Megköszönték neki: 277 alkalommal
Na jó, leírom én is akkor...

Szóval ott kezdődött a történet, hogy egyik osztálytársam behozta a Counter-Strikeot még általános iskolába (nyolcadikos voltam). Feltelepítettük az akkori elég primitív gépekre. Akkor még nem igazán érdekelt a játék, szóval én nem játszottam velük, csak néztem őket. Egy másik osztálytársam, már középiskolában, szintén behozta ezt a játékot. Infó órákon nyomtuk tanulás helyett. A többiek aztán áttértek a HL-ra, mi meg megmaradtunk ennél a játéknál. Felraktuk otthon is a gépeinkre, és együtt játszottunk. Rögtön mentünk online szerverekre, és mivel nem voltunk profik, ezért eléggé meglepődtünk, mikor nálunk jóval jobb játékosokkal is találkoztunk. Elkezdtünk gondolkodni, hogy milyen néven is játszunk majd. Neki teljesen mind1 volt, azóta is vagy 100x megváltoztatta a nevét és mostanra már teljesen abbahagyta. Én a kezdetben a szokásos Player néven kezdtem. 2-3 nap elteltével annyira ráéreztünk a játék lényegére, hogy akikkel találkoztunk a szerveren, elkezdtek minket lecsalózni, rám pl. mindig azt mondták, hogy "Miaz Badboy nélkül nem megy??" v. "mi a ....-ért badboyozol"; hozzá kell tennem, hogy akkoriban még nem nagyon volt cheat, az emberek normálisan játszottak, persze a káromkodás abban az időben is hódított... Tehát a játékos nevemet lényegében erről kaptam, és osztálytársam nevezett el így. Én pedig mivel mindig is a rossz fiúk ellen küzdöttem, még odaillesztettem egy "killer" -t mögé. Így lett a teljes nevem: Badboy.killer.
Végig jártam leg. 10 klánt, aztán meguntam a klánozást, mert nem láttam benne értelmet. Mixelni, meg warozni sose szerettem, inkább Pub, Dust2, Fun típusú szerverekre jártam mindig is. Egy klánom volt, amibe nagyon hosszú ideig közel 1.5 évig tag voltam. Ez a klán a .:H!p3R:. klán volt, amely Magyarország első Hookos szerverének volt az alapítója. Végül is mondhatom, hogy a cs-s tudásom felét náluk szereztem. Aztán kiléptem tőlük, és 2010.05.10-én megrendeltem a saját szerveremet (Death of Legend Fun Server), addig mindig más szervereken játszottam. Amint meglett egyből érdekelni kezdett a konfigolás is, mint velejáró folyamat, és alakultak a dolgok tovább. A szerver teljes története megtalálható a "Szerverek" fórumban, vagy az aláírásomban is, ha netán valakit érdekelne.
Sajnálom, amiért ilyen béna leírást hoztam össze magamról, de már leg. 3 napja nem aludtam valami jól...

Köszönöm szépen a figyelmet!!

_________________
Üdvözlettel: BBk
[AmxModX] Általam fordított pluginok
Death of Legend Fun Server History
NetMozi.com - Filmes fórum Badboy.killer
foximaxi


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Te hogyan kezted?
HozzászólásElküldve: 2013.12.24. 00:00 
Offline
SM Fejlesztő
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.18. 15:58
Hozzászólások: 2486
Megköszönt másnak: 28 alkalommal
Megköszönték neki: 132 alkalommal
Testvérem nyomatta régebben, s megtetszett ahogy itt ült napi 10 órát és csak nyomkodta az egeret.
Kíváncsi lettem és a gépén kutattam, mindent megnyitottam mire rájöttem hogy egy lövöldözős játéknak egy katona az ikonja. Elvoltam már magával a menüvel is, elszórakoztam az akkori perfect angolommal. Azt se tudtam, hogy hogyan kell elindítani egy new game-es játékot. Azután jött az egész, hogy felmentem az akkori s-block d2-re, ott MAD MIKE szivatott (9 éves voltam és mikrofon harcoskodtam :DDD)Eldöntöttem 12 évesen hogy kell egy szerver.. lett is haverral fizettük zsebpénzből, de nem lett belőle sokminden... only steames volt xD azthittük hibás a host. Utána rátaláltam erre. s ennyi

_________________
www.akosvagyok.hu


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 4 Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole