hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.28. 23:21



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 221 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 220 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Google [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 39236 hozzászólás ]  Oldal Előző 13494 3495 3496 3497 34983924 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.16. 20:59 
Offline
Őskövület
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.22. 18:22
Hozzászólások: 2978
Megköszönt másnak: 115 alkalommal
Megköszönték neki: 368 alkalommal
És gondolom asztalos se vagy :lol:

(Kemping asztal de irónia)


Nem az enyém a telefon:D

_________________
Blasenkampfwagen

https://discord.gg/uBYnNnZP
GTA:PURSUIT MTA


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.16. 21:22 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 22:21
Hozzászólások: 3014
Megköszönt másnak: 96 alkalommal
Megköszönték neki: 555 alkalommal
Metal írta:
Ha valaki így reklámoztat, akkor így reklámoztat. Emberek elítélhetik, vagy egyet érthetnek vele, ez természetes. Véleményt lehet nyilvánítani, de vitát generálni hülyeség.

A nemrég elhangzottakhoz pár mondatot írnék, mivel részben sajnos én is implicit megnevezve éreztem magam.

Nagy szerencsére vall, ha valaki 18 évesen önerejétől függetlenül ingatlanhoz jut, ez kb ekvivalens azzal, mikor valaki az afrikai országok helyett Hazánkban születik meg. Örülünk neki, és bízunk benne, hogy a gépkocsi jogosítvány is sikeresen letételre kerül. Kérdés, hogy az ingatlan mellé lesz-e új, nem használt gépkocsi is, mert akkor az tényleg nagy szerencsére vall. (Bár az is kérdés, hogy nem-e sarkítás van, azaz mondjuk ház helyett lakás, vagy albérlet kerül tulajdonába, de ettől most tekintsünk el, emiatt is ingatlanként hivatkoztam rá)
Bárhogy is lesz, én ezúton gratulálok, bízok benne, hogy más, fontos személyek, (egészségügyi dolgozók, rendőrök), is kerülnek hasonló szerencsés helyzetbe, hogy életük ezen részével már ne kelljen törődniük és aggódniuk, mert rendelkezésükre fog már állni. hiszen nem nekik kellett érte megdolgozniuk.

Nem tudom, hogy "rajoskodónak" számítok-e mert ha igen, és kevésnek számítok sok ember szemében, mert nem álltam elé, mögé, alá, mellé, stb, akkor az úgy vélem nem ismer. Szerencsére ezek a kijelentések számomra nem jelentenek semmit, mert az ilyen filozófiát valló személyeknek értékrendjei eltérnek az enyémtől. Lehet ezzel én vagyok csak egyedül, viszont így nem is tudom mit keresek még itt.


Akkor számítasz rajnak, ha a csípődre az van tetoválva, hogy plug-in. :D

Viccet félretéve amúgy most egy ember itt felvág azzal, hogy mit ért el, a többi meg ámul-bámul, vagy hallgat. Szánalmas.
Ez olyan, mint a péniszméret filozófia. Minél többet hangoztatod, annál kisebb. :D

_________________
GitHub - mforce


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.16. 21:49 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
Majorfly123 írta:
Arról hogy kitettem egy posztot melyben "kinevettem" hogy milyen feltétele van annak, hogy admin legyen ott az illető.
Aztán mivel van egy két emberrel személyes konfliktusom, ment az oltogatás. De az a probléma hogy addig hidegen hagy a dolog míg nem neveznek hazugnak vagy ilyesmi, mert anélkül hogy bárki elém állna addig nem kérek ócsmároló véleményt senkitől sem. :D
Ha meg kapok akkor viszont vissza kapja az illető... És ez egy kis ideje nyilvánosan húzódik.


Eleve nem értem miért is van velem problémád. Anno segítettem, igaz nem sokat, de olyan dolgokat kaptál tőlem amit eleve én is csak "haverságból" kaptam. (ezért ő sem szeret :cry: ) De még is odaadtam... Aki használta azt a plugint, csak a te nevedet mondta, hogy tőled szerezték, szóval jogosan vádollak azzal, hogy te adtad el vagy adtad oda valakiknek. Csak 6almasok munkáit tudták megszerezni, abban pedig nem volt bent amit ÉN küldtem neked.

Problémád van azzal, hogy nálunk milyen rendszerrel működtek az adminok? 2 dolgot vártunk el tőletek, egyszer, hogy hirdessétek a szervert, másodszor pedig, hogy ha már admin vagy legyél is a szerveren és figyelj a játékosokra. MI nem vártuk el, hogy fizessetek az adminért, abból hasznunk amúgy sem lett volna. Miért voltunk olyan "nyersek" az adminokkal, ha nem tették a dolgukat? Erre csak 1 kérdéssel válaszolnék, ha nem tudja teljesíteni amit a jelentkezésében leírt, akkor minek jelentkezett?

Ti biztos önerőből indítottátok el a szervereket... Bár ts eden a MI jelentkezési sablonunkat használtátok, a mi (vagyis kacsa) rang rendszerünket, az én segítségemmel az "anticheat"-et... Ha nem rakom ki a listát az oldalra, a fele tagnak sem lenne semmije, mert keresgélni ők sem tudnak. Na meg nem saját csgo mód ot használsz, hanem exodus ét...

De nem számít, az sem, hogy ki és mi vagy. Az, hogy az interneten ezt írod, még nem azt jelenti, hogy az úgy is van. (bár te lehet elhiszed :lol: )
Álljunk eléd és mondjuk a szemedbe? De mit és miért?

Amióta stoner leállította az ingyen ts ed, mert te nem szeretnéd ip helyett a domain írni (pedig minden ingyen szaron [az értelmesen, nem a 10 évesek vps-ről indított ts szerverreire gondolok] domaint és portot adnak a szerver ip címe helyett), azóta van problémád.

És most itt vergődsz. Fb-n meg tiltottál XD
További problémádat meghallgatom privát üziben, vagy ha esetleg az életedről szeretnél még mesélni, tudd, hogy én meghallgatlak. Igaz lehet, hogy viccesnek találom majd :oops: :oops: :vishenka: :vishenka: :read: :yahoo:

Majorfly123 írta:
Ezzel van egy kis probléma. Nem adtam el senkinek és ezt már megbeszéltük de te leragadtál.
Szét lopták az agyukat olyan emberek akiknek volt egy kis eszük mert nem voltatok elég óvatosak.
Közlöm hogy amire te azt hiszed eladtam, többen felkínálták hogy vegyem meg...
De mikor lebannoltál tsről szerintem érezted az igazam :)
De nem kellene beleszóéj még úgy érzed hogy ha van egy szervered diktatúrát vezethetsz. Mert ami ott volt egy katasztrófa.
Többen ismerhetik a fizikai munkát meky következtén az ember nem szellemileg fárad el mint egyesek a gép előtt, hanem testileg.
De ha dolga van néha és nem hírdet kutyaként bántok az illetővel. ("Bántatok"). Mindenkit kinevettek, mert ti vagytok a valakik. Akkor most elmondom amit Stoner barátomnak, egy cs...cska mindenki addig a másik szemében még csak internetről ismeri és úgy "rajoskodik"' . Addig ugyan így állok hozzád és valószínű ez kölcsönös is.


Persze, hogy kölcsönös, ezért is közlöm veled amit te stoner barátoddal. Másoknak mégsem volt probléma a "diktatúra", akkor neked most miért lett az?

Na jó, hanyagoljuk a témát, csak én sem akartam kimaradni a meseírásból 8-)

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.16. 22:31 
Offline
Őskövület
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.22. 18:22
Hozzászólások: 2978
Megköszönt másnak: 115 alkalommal
Megköszönték neki: 368 alkalommal
Ez durva. Szegény norbi senki se hallgatja meg őt :lol: :lol:

_________________
Blasenkampfwagen

https://discord.gg/uBYnNnZP
GTA:PURSUIT MTA


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.17. 01:13 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4270
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 513 alkalommal
Hazat csak ugy nem vesz az ember meg a gyerekeinek se. Ezt en en tudom elhinni :D Max kolesz es ilyesmire berelnek szobat de hazat nemhiszem fogsz kapni. Ha szuledig vettek is meg es te vissza is fizetted (Irasod szerint) en azt ketlem mert egy haz nem 1 forintba kerul es 18-17 evesen nemfogsz annyi penzt kerensi hogy hazat vegyel. (Tudom mert 16 eves korom ota egyedul elek) konyvet magamnak csinaltam az nem nagy menoseg mert osszelehet annyi penzt keresni akar C kategoriara is. Kocsit is siman is kapsz max 2000 euroert. (BMW e36 , Golf4 , Golf3 ) ezeket siman megkapod annyiert zseb penzt ha kulfoldon dolgozol.

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.17. 05:25 
Offline
Félisten
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.12. 18:30
Hozzászólások: 975
Megköszönt másnak: 67 alkalommal
Megköszönték neki: 136 alkalommal
En kulfoldon dolgozok suli mellett mikozben szuleimnel lakok es ok tartanak el.
Nem azt, hogy hazat nem veszek... meg gondolni se gondoltam ilyenre.
Ha, egy rosszabb hazat veszek meg, arra ra kell kolteni... A haz az also hangon is legyen 6millio forint, de arra ugyan annyit ra kell forditani a haz rendbe rakasara, mert az a haz ami 6 millio az olyan is.
De, meg ha nem koltok ra akkor sincs 6 millio forintom.
Mikozben 1500€ keresek.
De igen, en csinalom rosszul.
A chaten viszont nekemez volt az utolso uzenetem/olvasmanyom, nem sullyedek le. :(

_________________
Fórumi aktivitásom véget ért: 2017.09.07.
Innentől esetleg steamen vagyok elérhető.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.17. 15:38 
Offline
Minden6ó
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.19. 12:14
Hozzászólások: 4280
Megköszönt másnak: 218 alkalommal
Megköszönték neki: 285 alkalommal
Utolsó három kommentet nem is olvastam el, de ez szabályzat szerintem már bant eredményez. Nem adtam még, de szerintem már lassan ideje lesz. Magán élet nem nagyon ide tartozik, vitának itt nincs helye az ilyen dolgokról. A továbbikat meg tessék megbeszélni személyesen vagy valami privát helyen(facebook, itt pm, skype, ts3, stb...) Ez a ti dolgotok a fórumon nincs helye ennek, hogy eladta ellopta oda adta és a többi társa... Ha oda lett adva akkor oda lett. Eladta akkor eladta ez benne van a pakliban. Viszont azon meglátszik milyen szava hihető ember. Én részemről utoljára kommenteltem be erre a témára, az meg hogy ban lesz-e belőle ha tovább is megy ez a téma az majd eldől.

_________________
<<eb@>>Team Website - Közösség
17Buddies - Általam készített pályák.
GameBanana - Általam készített pályák/vágott hangok.

Kép
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.17. 18:06 
Offline
Imperátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.21. 09:33
Hozzászólások: 3991
Megköszönt másnak: 5 alkalommal
Megköszönték neki: 135 alkalommal
Igen, igazából ezekre én akartam volna rávilágítani: 18 évesen tanulás mellett olyan munkát végezni, amiből visszajön egy ház ára 1-2 év alatt, az nagyon nagyon meredek, abszurd kijelentés... Egy 10 millió ház 2 évre ~416 000/hó, kizárt, hogy valaki ilyen fiatalon tankötelesen ennyit keressen (és a szavait és filozófiáját használva élje az életét). Ez csak szerencsés háttérrel adatik meg, de a kifizetettsége lehetetlen az ő oldaláról, ennyi vagyona nem lehet normál körülmények között. Emiatt ez sajnos ez továbbra sem akarás kérdése, csak nagy támogatással érheti el ezt valaki (ha valódiak a leírtak).

Továbbra is örülök ha jó neki és ezt írja magáról, én gratulálok, meg minden, de számomra hiteltelen az infó.

norbi javaslatával egyetértek, egy pontot tegyünk most a végére, mert sajnos konkrétumok nélkül senki sem meggyőzhető, így maradnak a számok, amik makacs tények.

UP: 16ig van tankötelesség, semmi :D

_________________
Kód:
I'm back

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára norbee.16 2017.06.17. 21:41-kor.
Elírást javítottam metál. :)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.18. 09:29 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.09. 13:48
Hozzászólások: 1439
Megköszönték neki: 174 alkalommal
De jól megy itt egyeseknek... :)

Én nagyon irigy (ILIGYEK) tudok lenni, ha valakinek sikerül az, ami nekem nem. Ezt aláírom, épp emiatt nem szeretem, ha valaki oda jön hozzám: van ez meg azom, szevasz.

Viszont az már zavaró, ha ezzel dicsekszik, már-már idegesítő stílusban bizonygatja igazát még akkor is, ha 40 másik ember megkérdőjelezi azt. Az ilyennek a pofájába tudnék már rúgni. Okos ember az ilyet elengedi a füle mellett.

Jelen helyzetben itthon nem látom lehetségesnek azt, hogy valaki 14 éves kora óta iskola melletti diákmunkával kifizessen 4 év alatt egy hét-nyolc számjegyű összegű házat. Miért?
Gondolkozzunk: tanköteles vagy/voltál 16 éves korodig. Legyen ez idő alatt legalább 6 órád az iskolában, ami azt jelenti, hogy 8-tól max. 15:00-ig ott csücsülsz. Majd elmész diákmunkára - (mivel ha iskolában vagy [márpedig tanköteles vagy], a munkáltató nem foglalkoztathat teljes állásban, max. 8 óra és a minimálbér járhat 8-16% adóval) -, legyen 8 óra. Az azt jelenti, hogy a munkával kb. legkésőbb 23-0 órakor végzel. Hazamész, fürdesz, eszel, legyen legkésőbb 1 óra.
Igen ám, de 8-kor suli, fel kéne kelni legkorábban fél 8-kor. Azaz aludtál minimum 6 órát. Pisi, kaki, fogmosás, kaja táskába egész napra (?) és ugyan ez kezdődhet még egyszer. Jöjjön egy hétvége.
Péntek reggel elmész suliba, tartson az iskola délig. Elmész diákmelóba, legyél ott max. éjfélig. Szombaton pihenő, vagy szintén délutános műszak, mivel a főnököd nem tud elszámolni a nav felé a munkaidővel (8 órának el kell telnie a két munkavégzés között).
És ez így menjen egészen 2 éven keresztül.
Kérdésem: mikor tanulsz, készülsz vizsgákra (mert nekem. 8-tól kezdve minden évben volt valami vizsga), dolgozatra? Mikor szórakozol? Mikor pihensz? Mikor mész dugni?
1. verzió a továbbiakra: rendben, bírjuk ki ezt az időszakot. Elmúltál 16, nem vagy már tanköteles. Elmész dolgozni, mert a pénzből élünk alapon az fontosabb. Dolgozol napi 12 órát minden nap [amit az emberi szervezet nem fog kibírni hosszú távon]. Keresel egy rakás lóvét feketén, mert egy 8 általánossal téged csak segédmunkásra tudnának bejelenteni hivatalosan, anyu/apu/gyám engedélyével. Összejön 18 éves korodra annyi pénz, hogy tudsz venni / ki tudsz fizetni egy házat és még jogsira is mész.
Ebből nekem az jön le, hogy iskolai végzettséged 8-10 osztály, tehát egy tanulatlan faszfej vagy, a továbbiakban baszhatod az életed, nem fogsz tudni tovább tanulni. 25 éves korodig ugyan van esély nappali tagozatra beülni. Legyen úgy, hátha változik a véleményem addigra. ;)
2. verzió a továbbiakra: folytatod az iskolát, tehát ugyan úgy a tanköteles időszak alatt folytatod a tevékenységet. Nem is folytatom, érettségi, szakmunka vizsga kizárt, hogy sikerüljön.
Tehát van pénzed, iskolai végzettséged x. osztály. Hivatalosan szintén csak segédmunkára fognak bejelenteni, feketén pedig sok sikert. Ez esetben a későbbiekben igen nehéz lesz az életed egy esetleges munkaváltáskor, vagy ha netán családod lesz.

Másik lehetséges verzió az öröklés: ha van x jogosult arra az ingatlanra, csak akkor lehet a tiéd, ha a többi fél önként lemond róla, vagy ki nem fizeted a részüket, ráadásul a lemondás után rettentően nagy az illeték, kifizetéskor pedig az adó mértéke nagy. Mindezt 18 éves korod után teheted meg, az alatt nincs neked önrendelkezésed és jogod eldönteni az ingatlan sorsát, mert még szülő/gyám felügyelet vagy.
Ez esetben a fenti, tanköteles példát tessék elolvasni, hogy szerzel pénzt, hogy ezt megtedd. Nyilván könnyebb, mert x részt kell csak kifizetni.
Az ilyen "szerencsésnek" mondhatja magát (1 hozzátartozóval kevesebb, de jóóóóó). Tartsuk fent azt az ingatlant. Havi rezsi legyen minimum 10 ezer. Családi ház esetén ez duplája. Fűtés télen: 40-250 ezerig. És akkor még nem ettél, nincs jogsid. És 18 éves vagy.

Harmadik lehetséges verzió, ha építkezel: a tanköteles példát tessék elolvasni, mennyi pénzt kell összehozni egy ház felépítéséhez [kb. 3-4 millió az alapanyag + illetékek + berendezés). Tehát tanulsz, dolgozol és még építkezel? Építtetni nem tudsz, nem vagy 18.
Ezt nem tartom valószínűnek. Pont.


Ez az én véleményem, gondolatmenetem. Nem mondom azt, hogy kamu, nem mondom azt, hogy igaz. Nem is kell cáfolni, nem is kell elmagyarázni, mert akkor a mondandóm legtetején levő dolog érvényesül: a pofádba lépek. Nem érdekel. Jó neked. Csak gondolkodj, mielőtt kibeszéled, mid van, mid nincs...

Most megkérem anyut, csináljon levest ebédre, aput, süssön fasza palacsintát. Én pedig kitakarítom az autóm, lemosom a motorom, füvet nyírok és megszámolom a végzettségeim mellett levő kevés pénzt, ami maradt. Hogy én se maradjak ki a sorból. :)

_________________
Minden jót! :)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Írj! - Chat
HozzászólásElküldve: 2017.06.18. 10:52 
Offline
Signore Senior
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.09. 17:39
Hozzászólások: 4020
Megköszönt másnak: 12 alkalommal
Megköszönték neki: 139 alkalommal
Metal és az implicit megnevezés..na ja.

Akkor most két opció van. Sürgősen témaváltás következik, vagy valaki szeretne még ehhez a témához hozzászólni, amit törölni fogok és egy hét múlva nekifuthat mégegyszer, hátha jobban sikerül. A szomorú részét nem is fejtegetem ennek az egésznek, szerintem mindenki tudja magáról, hogy hibázott-e.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 39236 hozzászólás ]  Oldal Előző 13494 3495 3496 3497 34983924 Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole