hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.28. 21:44



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 245 felhasználó van jelen :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 245 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 14 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: VPS probléma.
HozzászólásElküldve: 2018.11.24. 08:08 
Offline
Tud valamit
Avatar

Csatlakozott: 2018.11.02. 12:23
Hozzászólások: 148
Megköszönt másnak: 2 alkalommal
Megköszönték neki: 19 alkalommal
Elfogadott válasznak ez van írva:
Kód:
The log file just shows some startups/shutdowns of Apache workers. In your Apache configuration, you can set how many workers (aka threads) Apache may use. On a regular setup, Apache can be started several times. Especially when your server is busy (e.g. there are many visitors on one of your vhosts), it's not strange to see 20 (or more) Apache processes running. There is nothing to worry about, they're just informational.

Amit én is mondtam. Amúgy meg ha normálisan fel van telepítve, nem csinál ilyet. Én is annó feltelepítettem, beállítottam, és azóta működik. Lehet valamit el állított.


DeteCT0R írta:
*tOrNaDo írta:
Ezek csak figyelmeztetések. Oda van írva hogy notice.
Az apache2 arról híres, hogy ha egy bizonyos időt túllép, leáll, majd újra indul. Sokszor, nálam is ez szokott lenni. Ha több erőforrást igényel a weboldal, monitorozás közben látom hogy 10-15 db apache2 fut. A fagyást nem ez okozza.

Ez meg veletlen se "notice"

Kód:
[Thu Nov 22 17:49:59.965452 2018] [mpm_event:notice] [pid 25072:tid 139643562308800] AH00491: caught SIGTERM, shutting down


Valamiert leall nem konkret hiba miatt de ottvan kilovi az apachet-t. Mellesleg ha csak siman feltelepited es nem konfiguralod akkor eleted vegeig fut hiba nelkul nemszokott az resizni/lealni. Nekem specko nginx es apache2 egyutt fut es semelyik se all meg es nemis indulnak ujra.
A logolast meg cseszhetjuk ha nincs bekapcsolva hogy kiirjon minden hibat ami alapbol nincs bekapcsolva. (Es most nem weboldalak logolasara ertem hanem az apache logjara). Ha rakeresel a fenti hibara biztos kapsz megoldast.

_________________
****


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: VPS probléma.
HozzászólásElküldve: 2018.11.24. 11:47 
Offline
Fanatikus

Csatlakozott: 2017.02.14. 23:05
Hozzászólások: 193
Megköszönt másnak: 6 alkalommal
Megköszönték neki: 18 alkalommal
Csak elmondanám @tOrNaDo: Amiket belinkeltem, ott van, hogy hogy tudja bekapcsolni az error logolást is apache-ben, a másik meg írja, hogy melyik konfigokat kell átnéznie.
Ha ezekből nem tudja megoldani, akkor nem is kéne neki vps, úgy hogy nincs fizetett rendszergazdája... és képzeld el, attól, hogy leáll némelyik apache szál attól a web nem áll le, mert minimum 1-2 (attól függ hogy van beállítva) mindig fut... mivel máskülönben, ha beírnád a webcímet, semmi se jönne be. Az más, hogy terhelésre elindít több szálat, de semmi köze nincs hozzá.
Aztán meg magyarázhatod a hülyeségeidet, meg kellett volna nézned amit linkeltem... De ebből ítélve meg sem nézted, már csak azért, mert azokból javítható...:)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: VPS probléma.
HozzászólásElküldve: 2018.11.24. 14:35 
Offline
Tud valamit
Avatar

Csatlakozott: 2018.11.02. 12:23
Hozzászólások: 148
Megköszönt másnak: 2 alkalommal
Megköszönték neki: 19 alkalommal
Szerintem annyi mindent állítgatott, hogy elrontotta. Nem kell egy VPS-hez rendszergazda, nem államtitkokat véd, meg nem is egy nagy forgalmú weboldalról beszélünk. Nagyon sok mindent amúgy se lehet állítani egy VPS-en. Max ha elrontja, újra telepíti, 2 perc alatt. :lol:
Tanács: Letörlöd az apache2 szervert, utána feltelepíted, és használod. Nem kell semmit se állítani.

terminator100 írta:
Csak elmondanám @tOrNaDo: Amiket belinkeltem, ott van, hogy hogy tudja bekapcsolni az error logolást is apache-ben, a másik meg írja, hogy melyik konfigokat kell átnéznie.
Ha ezekből nem tudja megoldani, akkor nem is kéne neki vps, úgy hogy nincs fizetett rendszergazdája... és képzeld el, attól, hogy leáll némelyik apache szál attól a web nem áll le, mert minimum 1-2 (attól függ hogy van beállítva) mindig fut... mivel máskülönben, ha beírnád a webcímet, semmi se jönne be. Az más, hogy terhelésre elindít több szálat, de semmi köze nincs hozzá.
Aztán meg magyarázhatod a hülyeségeidet, meg kellett volna nézned amit linkeltem... De ebből ítélve meg sem nézted, már csak azért, mert azokból javítható...:)

_________________
****


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: VPS probléma.
HozzászólásElküldve: 2018.11.24. 16:39 
Offline
Fanatikus

Csatlakozott: 2017.02.14. 23:05
Hozzászólások: 193
Megköszönt másnak: 6 alkalommal
Megköszönték neki: 18 alkalommal
*tOrNaDo írta:
Szerintem annyi mindent állítgatott, hogy elrontotta. Nem kell egy VPS-hez rendszergazda, nem államtitkokat véd, meg nem is egy nagy forgalmú weboldalról beszélünk. Nagyon sok mindent amúgy se lehet állítani egy VPS-en. Max ha elrontja, újra telepíti, 2 perc alatt. :lol:
Tanács: Letörlöd az apache2 szervert, utána feltelepíted, és használod. Nem kell semmit se állítani.

terminator100 írta:
Csak elmondanám @tOrNaDo: Amiket belinkeltem, ott van, hogy hogy tudja bekapcsolni az error logolást is apache-ben, a másik meg írja, hogy melyik konfigokat kell átnéznie.
Ha ezekből nem tudja megoldani, akkor nem is kéne neki vps, úgy hogy nincs fizetett rendszergazdája... és képzeld el, attól, hogy leáll némelyik apache szál attól a web nem áll le, mert minimum 1-2 (attól függ hogy van beállítva) mindig fut... mivel máskülönben, ha beírnád a webcímet, semmi se jönne be. Az más, hogy terhelésre elindít több szálat, de semmi köze nincs hozzá.
Aztán meg magyarázhatod a hülyeségeidet, meg kellett volna nézned amit linkeltem... De ebből ítélve meg sem nézted, már csak azért, mert azokból javítható...:)



Valószínű, felőlem a vps-t is újratelepítheti. Mert nem igazán érdekel engem. Mindenki azt csinál amit akar. A rendszergazdát, azért mondtam, mert szar konfigolástól simán feltörik még a vps-t is.
De nekem tökmindegy ki mit csinál.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 14 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole