hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.29. 00:58



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 231 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 1 rejtett és 229 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Google [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.27. 07:35 
Offline
Developer
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.01. 21:11
Hozzászólások: 7962
Megköszönt másnak: 295 alkalommal
Megköszönték neki: 535 alkalommal
Ez szép és jó, csak ki valósítja meg? 1 hét alatt több dolgot csináltam az oldalon, mint másik 3 admin 3 év alatt.

_________________
http://www.easyrankup.eu


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.27. 09:09 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
kiki írta:
Ez szép és jó, csak ki valósítja meg? 1 hét alatt több dolgot csináltam az oldalon, mint másik 3 admin 3 év alatt.

Nem szukseges egybol, ahogy lesz idod aprankent csinalgatod, persze egyedul nem konnyu. Egyszerubb megoldasnak csinalj egy alforumot megoldott temak nevvel es a modik lezarva athelyezik a megvalaszolt temakat. A regi temak kozul is amire jut ido, at kell akkor rakni.

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.27. 09:43 
Offline
Developer
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.01. 21:11
Hozzászólások: 7962
Megköszönt másnak: 295 alkalommal
Megköszönték neki: 535 alkalommal
Hát szerintem ez teljesen felesleges dolog! Mint korábban említettem, ezért vannak olyan fórumok, mint pl a kérdések, kérdez az user, megkapja a választ, aztán a téma ott marad, és kész. Elavul, folyamatosan lejjebb kerül, így néz ki egy fórum, ez mindenhol így van.

_________________
http://www.easyrankup.eu


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.27. 17:54 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
kiki írta:
Hát szerintem ez teljesen felesleges dolog! Mint korábban említettem, ezért vannak olyan fórumok, mint pl a kérdések, kérdez az user, megkapja a választ, aztán a téma ott marad, és kész. Elavul, folyamatosan lejjebb kerül, így néz ki egy fórum, ez mindenhol így van.

Ezzel elavult, régi fórum marad ebből az oldalból. Oké, hogy egy kérdésre válaszolni kell, de tegyük fel, a felhasználó olyan dolgot kérdez amit régen már részletesen megoldottak és a megoldást író személy már nem jár az oldalra. Jelenleg kevés olyan ember van aki tudná rá fejből a választ, ezért a mostani felhasználóknak (nem a kérdező) muszáj utánanéznie, és megtalálja azt a témát ami tartalmazza a megoldást, valószínű ellinkeli egy hozzászólásban, majd a kérdező megnyitja és felhasználja. Így készült egy felesleges téma ami a kereső használatával nem lenne. Kevesebb munka a modiknak, kevesebb felesleges hozzászólás és téma. Tárhely szempontból is fontos lehet ezeket elkerülni, persze nem attól az egy témától fog elfogyni a hely, de idővel biztos, hogy ha így megy, nem lesz majd hova írni a kérdést.

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.27. 18:02 
Offline
Developer
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.01. 21:11
Hozzászólások: 7962
Megköszönt másnak: 295 alkalommal
Megköszönték neki: 535 alkalommal
És mivel különbözik hogy egy megoldottak fórumon nézel át 200 témát a válasz után firtatva, vagy a kérdésekben nézed át ezeket a témákat.

_________________
http://www.easyrankup.eu


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.27. 20:05 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
kiki írta:
És mivel különbözik hogy egy megoldottak fórumon nézel át 200 témát a válasz után firtatva, vagy a kérdésekben nézed át ezeket a témákat.

Pont az, hogy a kérdések között nincs semmi ami azt mutatná, hogy arra a témára volt megoldás. Végignézhet több oldalt is, de elég volna csak azt aminek a nevében benne lenne, hogy megoldva vagy egy olyan helyen lenne ami csak akkor kerülne oda, amikor segített valaki a kérdezőnek. Ha pedig nem találna róla semmit, de a keresőt nem használja, a téma címének beírásánál máris sorolhatna azonos vagy hasonló témákat, hogy ne feleslegesen kérdezzen. (idézetem)

Pika @ Megválaszolt témák. Mindegyik munkával jár, a részedről is illetve a moderátorok részéről szintén. Már az nagy segítség az új felhasználóknak vagy azoknak akik nem ismerik a fórumot, hogy megjelölve látja azokat a témákat, amik biztos, hogy meg vannak válaszolva.

Én előbb kattintanék egy megoldott témára, mint hogy feleslegesen nézegessem azokat, ahova jött pár válasz, de megoldást nem tartalmaz.
theglorious írta:
Téma készítésnél a téma címének beírásakor x karakter után egy súgó ablakban vagy felhőben feldobhatná a hasonló nevű témákat. Felsorolna random 5 db -ot vagy nézettség szerint és ha 5 -nél több lenne, akkor egy tovább gombbal a kereső oldalára irányítaná egyből a keresett témákhoz.

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.28. 08:50 
Offline
Developer
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.01. 21:11
Hozzászólások: 7962
Megköszönt másnak: 295 alkalommal
Megköszönték neki: 535 alkalommal
És milyen dupla kérdések jelenhetnek meg, induljunk ki ebből? Scriptingelésbe, plugin editbe nagyon kicsi az esély hogy ugyan azt kérdezze, kérje az ember, úgyis más módosítással akarja, szóval én szinte 0%-ra teszem, hogy ilyen jellegű kérdés nincs kettő ugyanolyan.

Más jellegű kérdés miből adódhat? (Most átlapoztam a kérdések fórum pár oldalát, de nem találtam két egyforma jellegű témát)! Esetleg egy plugint keres az ember, de akkor miért könnyebb belinkelni azt a témát ahol másik user keresi ugyan azt, mint hogy magát a plugint linkelné már be az ember.

Továbbá próbáltam a hasonló témákra rákeresni, még anno, és valamilyen szintig el is jutottam, de az már akkoriban egy olyan dolog volt, ami kifogott rajtam! (De itt van előttem, 2016 májusi, mindj megnézem mit mutat)


Ha nagyon akartok ezzel a megoldott dolgokkal szarakodni, akkor első posztban lehet editelni a téma nevét, és elé tenni hogy [MEGOLDVA], vagy akár mi, de akkor is full felesleges, használok nagyobb nemzetközi fórumokat, ahol egy fórumon, van napi 2 oldal téma, és ott sincs ilyen, max basztatnak hogy használd a keresőt, de attól idegesítőbb szerintem nincs is, mint hogy inkább írnák a választ!

Up1: Igazából ez valamilyen szinten működik is, nem tudom miért nincs bele integrálva :D

Kép
Kép

Up2:: Ja, a poszt elküldése nincs benne, ami nem egyszerű dolog, mivel a poszt elküldésénél állítja le, és keres rá a témákra, viszont hogy azt hogy lehetne folytatni utána, arra kéne rájönni, de talán megoldható :D

_________________
http://www.easyrankup.eu


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.28. 18:18 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
kiki írta:
És milyen dupla kérdések jelenhetnek meg, induljunk ki ebből? Scriptingelésbe, plugin editbe nagyon kicsi az esély hogy ugyan azt kérdezze, kérje az ember, úgyis más módosítással akarja, szóval én szinte 0%-ra teszem, hogy ilyen jellegű kérdés nincs kettő ugyanolyan.

Módosításnál nyilván kisebb rá az esély, hogy valaki ugyan azt akarja, de biztos, hogy erre is volt már példa (csgo módok korszakában).

kiki írta:
Más jellegű kérdés miből adódhat? (Most átlapoztam a kérdések fórum pár oldalát, de nem találtam két egyforma jellegű témát)! Esetleg egy plugint keres az ember, de akkor miért könnyebb belinkelni azt a témát ahol másik user keresi ugyan azt, mint hogy magát a plugint linkelné már be az ember.

Nem egy pluginról van szó, inkább bonyolultabb kérdésről ami nem csak egy linkből áll, vagyis az új témában leírhatják a megoldást, de ellinkelhetik neki azt amit itt egyszer már magyarul megoldottak, vagy egy külföldi oldalt ahol gondolom nem magyarul találja meg a kérdező amit szeretne. De miért linkelne külföldit, ha már itt meg van oldva? Csak a keresőt kellette volna használni, ezért lenne egy jó megoldás az, ha a téma nyitásánál már listázná a hasonló kérdéseket. (Valóban, most én is ránéztem, de se hud színezés vagy csgo dolgokról nem találtam semmit, ami fura, mivel teli volt az oldal :lol: .)

kiki írta:
Továbbá próbáltam a hasonló témákra rákeresni, még anno, és valamilyen szintig el is jutottam, de az már akkoriban egy olyan dolog volt, ami kifogott rajtam! (De itt van előttem, 2016 májusi, mindj megnézem mit mutat)


Ha nagyon akartok ezzel a megoldott dolgokkal szarakodni, akkor első posztban lehet editelni a téma nevét, és elé tenni hogy [MEGOLDVA], vagy akár mi, de akkor is full felesleges, használok nagyobb nemzetközi fórumokat, ahol egy fórumon, van napi 2 oldal téma, és ott sincs ilyen, max basztatnak hogy használd a keresőt, de attól idegesítőbb szerintem nincs is, mint hogy inkább írnák a választ!

Up1: Igazából ez valamilyen szinten működik is, nem tudom miért nincs bele integrálva :D

Kép
Kép

Up2:: Ja, a poszt elküldése nincs benne, ami nem egyszerű dolog, mivel a poszt elküldésénél állítja le, és keres rá a témákra, viszont hogy azt hogy lehetne folytatni utána, arra kéne rájönni, de talán megoldható :D

Ez igazából jó is lenne témanyitás előtt. Átláthatóbb és szebb lenne szerintem a fórum, bár elég gáz, hogy csak én próbállak rábeszélni arra, hogy legyen egy kis segítség a felhasználóknak illetve a moderátoroknak. Na de mind1, már nem kell foglalkozzak az oldallal mint moderátor, szóval csak 2db ötlet volt.
Én is használok illetve olvasok nagyobb forgalmú fórumokat, igazából az ötlet onnan jött. Számomra szebb és átláthatóbb az a fórum. Persze nem 10 évesek használják naponta, ami azért nagyon nagy különbség.
Csatolmány:
asdasd.png
asdasd.png [ 75.75 KiB | Megtekintve 3267 alkalommal ]

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.29. 16:52 
Offline
Developer
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.01. 21:11
Hozzászólások: 7962
Megköszönt másnak: 295 alkalommal
Megköszönték neki: 535 alkalommal
Utána néztem, igazából egy megodás van, mivel amit én írtam az nem a legjobb megoldás. (Mivel a poszt elküldése egyáltalán nem sikerült miután kiadta a hasonló témákat)


A megoldásom az lenne, hogy új téma nyitásnál, a téma beírás helye alatt, lenne egy hasonló mező, ahol megjelennének a hasonló témák, mikor beírta a téma nevét. Ugyan úgy lenne korlátozva 20 témára, s igazából ezt ha megírja valaki, akkor kiteszem nagyon szívesen, rajtam ne múljon, és mivel a háttérben kell futni, azért ajaxot kellene alkalmazni, hogy a lap újra töltése nélkül működjön a dolog.

_________________
http://www.easyrankup.eu


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Karbantartások
HozzászólásElküldve: 2019.07.29. 16:57 
Offline
Őstag
Avatar

Csatlakozott: 2017.08.21. 15:51
Hozzászólások: 1109
Megköszönt másnak: 36 alkalommal
Megköszönték neki: 195 alkalommal
Megválaszolt témák.
Ez milyen munkával jár? Be lehetne iktatni szerintem, habár nem ezt a problémát oldja meg, de nem lenne rossz ha szét lennének választva.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2 3 Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole