hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2020.11.28. 13:59

Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 68 felhasználó van jelen :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 65 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot], Google [Bot], regener az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.

Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső

Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: VPS részletek
HozzászólásElküldve: 2017.02.24. 19:45 
Tiszteletbeli

Megköszönt másnak: 116 alkalommal
Megköszönték neki: 215 alkalommal
Ssd gyorsabb, ha játékszerverhez akarsz vps-t venni akkor ssd, ha csak weboldalhoz vagy ts hez akkor hdd. Egyébként olcsóbb a hdd.

Biztos van aki részletesen leírja amit tudni akarsz, de szerintem a lényeget leírtam.

"Tigris, tigris, csóvafény, éjszakáknak erdején,
Mily kéz adta teneked, szörnyű és szép termeted?..."

Ők köszönték meg theglorious nek ezt a hozzászólást: *GrafitY* (2017.02.24. 20:13)
  Népszerűség: 2.27%

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.02.24. 22:33 
Tiszteletbeli

Megköszönt másnak: 53 alkalommal
Megköszönték neki: 438 alkalommal
theglorious írta:
Ssd gyorsabb, ha játékszerverhez akarsz vps-t venni akkor ssd, ha csak weboldalhoz vagy ts hez akkor hdd. Egyébként olcsóbb a hdd.

Biztos van aki részletesen leírja amit tudni akarsz, de szerintem a lényeget leírtam.

(Forditva)
Weboldalhoz kell ssd gyorsabb betolteshez. HDD eleg szervernek.
De nagy kulombseget nemfogsz latni jatekszervernel ha ssd-n fut. SSD inkabb weboldalaknal latszik.(gyorsabb betoltes stb..)

Ők köszönték meg DeteCT0R nek ezt a hozzászólást: *GrafitY* (2017.02.25. 18:47)
  Népszerűség: 2.27%

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.05. 15:38 
Tiszteletbeli

Megköszönték neki: 171 alkalommal
*GrafitY* írta:
További kérdésekre lennék kíváncsi..
1. Mi a külömbség a HDD, és SSD tárhelyek között, és mit mihez használ a VPS?
2. Elég ha csak egyiket választom ki rendelésnél, vagy mind a kettőre szükség van a működésre? Ha igen, melyiket tudnátok ajánlani?

Értelmetlen válaszokat hanyagoljuk szerintem, figyelmen kívül marad úgy is, a segítőknek pedig köszönöm előre az informálást.

Húha. Vannak értelmetlen válaszok. Szóval.

Első kérdésedre a válaszom:
Merevlemez (HDD, Hard Disk Drive): https://hu.wikipedia.org/wiki/Merevlemez >> egy író-olvasó fej egy lemezre ír/olvas fel biteket. A lemez forog, az írófej mozog, tehát idő kell, mire az adatot/adatokat felolvassa, főleg, ha az adat bitjei különböző helyeken vannak a lemezen. Ezt nevezik TÖREDEZETTSÉGNEK, háhá, de ez most mindegy. :P A lényeg, ohgy itt vannak mozgó alkatrészek. Előny: olcsó, nagy tároló kapacitás, nagy élettartam ideális használat esetén :D . Hátrány: régi és lassú az SSD-hez képest, mert

SSD (Solid-State Drive): https://hu.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive >> itt egy vezérlő chip mondja meg, hogy a memóriachip melyik részébe írjon adatokat, illetve ez is végzi el az olvasást. Mivel chip, így a biteket elektronikus úton kapjuk vissza, tehát szinte azonnal, így rettentően gyors és nincsenek mozgó alkatrészek. Hátránya viszont, hogy a már felhasznált bit-helyt nem tudja újrahasznosítani, így az élettartama rövidebb egy HDD-nél, legalábbis ha az ember nem -30°C-ban egy turmixban használja.

Szerver szinten attól függ, mire akarod használni azt a szervert. Mivel az adatot úgy is a RAM-ba tölti, ezért felesleges SSD, ha nem használsz olyan folyamatot, ami ír/olvas és számítana a sebesség.
Mivel VPS és feltételezem 1.6-ra használod, ezért neked elég lenne a HDD. És meg is válaszoltam a második kérdésed.

De nem értem, miért akar valaki Linux alapú VPS-t használni szerverek futtatásához, ha a ma már hétköznapi hardverinformációi hiányosak.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.05. 15:54 
GFX-Designer

Megköszönt másnak: 195 alkalommal
Megköszönték neki: 78 alkalommal
BeepBeep írta:
Húha. Vannak értelmetlen válaszok. Szóval.

Első kérdésedre a válaszom:
Merevlemez (HDD, Hard Disk Drive): https://hu.wikipedia.org/wiki/Merevlemez >> egy író-olvasó fej egy lemezre ír/olvas fel biteket. A lemez forog, az írófej mozog, tehát idő kell, mire az adatot/adatokat felolvassa, főleg, ha az adat bitjei különböző helyeken vannak a lemezen. Ezt nevezik TÖREDEZETTSÉGNEK, háhá, de ez most mindegy. :P A lényeg, ohgy itt vannak mozgó alkatrészek. Előny: olcsó, nagy tároló kapacitás, nagy élettartam ideális használat esetén :D . Hátrány: régi és lassú az SSD-hez képest, mert

SSD (Solid-State Drive): https://hu.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive >> itt egy vezérlő chip mondja meg, hogy a memóriachip melyik részébe írjon adatokat, illetve ez is végzi el az olvasást. Mivel chip, így a biteket elektronikus úton kapjuk vissza, tehát szinte azonnal, így rettentően gyors és nincsenek mozgó alkatrészek. Hátránya viszont, hogy a már felhasznált bit-helyt nem tudja újrahasznosítani, így az élettartama rövidebb egy HDD-nél, legalábbis ha az ember nem -30°C-ban egy turmixban használja.

Szerver szinten attól függ, mire akarod használni azt a szervert. Mivel az adatot úgy is a RAM-ba tölti, ezért felesleges SSD, ha nem használsz olyan folyamatot, ami ír/olvas és számítana a sebesség.
Mivel VPS és feltételezem 1.6-ra használod, ezért neked elég lenne a HDD. És meg is válaszoltam a második kérdésed.

Köszönöm az informálást! Hasznos volt számomra. Igen, 1.6-ra szeretném majd használni.

BeepBeep írta:
De nem értem, miért akar valaki Linux alapú VPS-t használni szerverek futtatásához, ha a ma már hétköznapi hardverinformációi hiányosak.

Ha nem fogok bele, nem is ismerhetem meg, mi, és hogyan működik.
Kezdő vagyok VPS-ben, ezért is kérdezek itt. ;)

Köszi!

-MAXHACKED Website-
-HERViD Website-
► Spoiler mutatása

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ]  Oldal Előző 1 2