hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.28. 18:08



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 222 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 221 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Google [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Számítógép ventillátor
HozzászólásElküldve: 2017.04.12. 20:02 
Offline
GFX-Designer
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.12. 15:06
Hozzászólások: 624
Megköszönt másnak: 199 alkalommal
Megköszönték neki: 78 alkalommal
Sziasztok!

A gépem tulajdonságai:
-FUJITSU SIEMENS CELSIUS
-4GB RAM
-SATA Hard (80GB)
-Intel Core 2 Duo E4600 2.4 GHz

-Átlagtól etérő felépítése van, nagyon speciálisan van minden elhelyezkedve, a DVD és Floppy olvasó alatt belül található 2 nagy cooler (ami jelenleg hangosan felpörög), a többi nem hiszem hogy lényegesebb.



Na a helyzet az, hogy kb 2 órája bekapcsolom a gépet, és az első töltődéskor megállt, és nem is akart el indulni. Újra indítottam de mindig ezt csinálta legalább 5-10 alkalommal.
Neki álltam szétkapni, megnéztem a kábeleket, stb, ki be húztam/dugtam, gondoltam hogy valami kontakt hiba lehet, aztán ki próbáltam, hogy el indul e. El is indult, de az üdvözlő üzenetig elkezdett felpörögni, és azóta olyan mintha egy repülő gép előtt ülnék, csak felpörgött maximumra és úgy marad, jelenleg is miközben írom ezt.

Utánna kerestem, de semmi okosat nem találtam.
Valaki valami megoldást?

_________________
„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

-MAXHACKED Website-
-HERViD Website-
► Spoiler mutatása


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Számítógép ventillátor
HozzászólásElküldve: 2017.04.13. 12:11 
Offline
Fanatikus

Csatlakozott: 2017.02.14. 23:05
Hozzászólások: 193
Megköszönt másnak: 6 alkalommal
Megköszönték neki: 18 alkalommal
Tudni kellene milyen meleg van a gép belsejébe... Mostanába, hogy meleg idő van. Néha nekem is 1 böngészőtél hangosabb sokkal a gép.XD
- Ehhez a legjobb az aida 64.
A másik, meg nem mindegy, hogy a cpud milyen hőfokú, mert kisebb hűtés esetén, lehet hogy mind a 3 ventit forgatja, hogy minél jobban tudjon hűlni.
A másik meg lehet hibás beállítás is. Bár nem hiszem. Ha zavar tedd fel az oldal lapját.

Ők köszönték meg terminator100 nek ezt a hozzászólást: *GrafitY* (2017.04.14. 17:14)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Számítógép ventillátor
HozzászólásElküldve: 2017.04.13. 14:12 
Offline
Developer
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.01. 21:11
Hozzászólások: 7962
Megköszönt másnak: 295 alkalommal
Megköszönték neki: 535 alkalommal
Letudnád írni, hogy az említett ventilátorok mit hűtenek, mert a leírtak alapján nem tudom behatárolni. Alap esetben elől kéne legyen egy, ami hátra felé nyomja a gépen keresztül a levegőt, hátul meg egy, ami kifelé magából. Ezen kívül persze van rengeteg még, ez csak az alap.

Nagyon hangosan felpörögni nem tud, max koszos, vagy régi. Meg kell olajozni a tengelyét, ha olyan hangja van. Amúgy meg azt is lehet kéne tudni, hogy direktbe van tápra kötve, vagy alaplapról szabályozza a magának megfelelő fordulatszámon!

_________________
http://www.easyrankup.eu

Ők köszönték meg kiki nek ezt a hozzászólást: *GrafitY* (2017.04.14. 17:14)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Számítógép ventillátor
HozzászólásElküldve: 2017.04.13. 17:58 
Offline
GFX-Designer
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.12. 15:06
Hozzászólások: 624
Megköszönt másnak: 199 alkalommal
Megköszönték neki: 78 alkalommal
Probléma elhárítva!

Át bootoltam floppyra, bekapcsoltam, de értelem szerüen az op nem tudott indulni, és ugyan úgy fel is volt pörögve.. kikapcsoltam, lecsatlakoztattam a floppy olvasót, vissza bootoltam, és bekapcsoltam, és el indult minden.
Kikapcsoltam, vissza dugtam a floppy olvasót, és minden megy azóta :)

_________________
„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

-MAXHACKED Website-
-HERViD Website-
► Spoiler mutatása


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Számítógép ventillátor
HozzászólásElküldve: 2017.04.14. 11:02 
Offline
Fanatikus

Csatlakozott: 2017.02.14. 23:05
Hozzászólások: 193
Megköszönt másnak: 6 alkalommal
Megköszönték neki: 18 alkalommal
Anno az én gépemben is volt flopy olvasó. De 2017-et írunk. Minek már flopi olvasó? Húzd ki belőle azt szedd is ki. Több hely lesz legalább a gépben. nekem már évek óta ki is van belőle szedve. helyén meg egy ssd van xD meg azon kívül van még benne 3merevlemez. xD

Ezzel, arra akartam kilyukadni, hogy nekem is volt ilyen. Azóta nincs flopy olvasó a gépben. xD

Ők köszönték meg terminator100 nek ezt a hozzászólást: *GrafitY* (2017.04.14. 17:14)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Számítógép ventillátor
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 14:55 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.09. 13:48
Hozzászólások: 1439
Megköszönték neki: 174 alkalommal
terminator100 írta:
Anno az én gépemben is volt flopy olvasó. De 2017-et írunk. Minek már flopi olvasó? Húzd ki belőle azt szedd is ki. Több hely lesz legalább a gépben. nekem már évek óta ki is van belőle szedve. helyén meg egy ssd van xD meg azon kívül van még benne 3merevlemez. xD

Ezzel, arra akartam kilyukadni, hogy nekem is volt ilyen. Azóta nincs flopy olvasó a gépben. xD


Hmm. Jó hozzáállás.
Az én gépemben is volt DVD olvasó. De 2017-et írunk. Minek már DVD olvasó? Húzd ki belőle azt szedd is ki. Több hely lesz legalább a gépben. Nekem már évek óta ki van belőle szedve, helyén pedig van még 10 USB 3.0 port, 10 2TB külső merevlemezzel. xD
Na de, tényleg van 14 USB portom, igaz csak 4 USB3.0 és csak 6 TB-nyi külső adattárolóm van, belül még van egy SSD és vinyó a biztonság kedvéért.
Most, hogy dicsekedtem, az ilyen hozzászólások, mint terminátoré abszolút de nem segít a másiknak. Csak hogy szemléltessük a dolgot a fenti irományommal. ;)
Elképzelhető, hogy az alaplap már nem tudja kezelni a floppyt? :)

_________________
Minden jót! :)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Számítógép ventillátor
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 17:15 
Offline
Fanatikus

Csatlakozott: 2017.02.14. 23:05
Hozzászólások: 193
Megköszönt másnak: 6 alkalommal
Megköszönték neki: 18 alkalommal
Már ne is haragudj. De nincs igazad. Nem dicsekedtem. Főleg nem 2db 80gb-s vinyóval...:D a 3.-ik persze nagyobb. de nem ez a lényeg... floppy lemezt már az életben nem fog használni. Nem értem mi rosszat mondtam azzal hogy szedje ki... dvd író/olvasó benne van a gépemben, bár néha nem bootol be, azt azt is lehúztam. meg most csak 1db ssd 64gb (os megy róla) meg 640gb-s vinyó ami kezd behalni. Azért raktam bele a 2db 80gb-osat hogy lementsem, lementettem mindent, mert ha behal a 640-es azt elveszne minden adat beszívnám. Szóval, tök felesleges benne a floppy meghajtó, meg ha nem használod pl dvd írót/olvasót. Azt is kihúzhatod. Felesleges, mert csak nehezebben bootol be a gép az ilyen cuccoktól, főleg ha régebbi cuccokról beszélünk azt nem vadi új portalanított cuccok stb. ugye a kontakt hibára nagyobb esély van. Nekem pl az alaplapban szokott a "memória" is kontaktolni. Olyankor én darabokra szedem a gépet, kiviszem az udvarra azt ilyen medence fejfújó vagy mi ez, mert nem kompresszor, nem olyan erős. Kifújom belőle a sok port ami felgyülemlik. Én kb 3-4 hó-naponta szoktam. Mert nekem pl kb 5 hó-naponta ha nincs kihúzva elkezd kontaktolni az egész.
Ami ajánlatos:

3-4 hónap elteltével kitakarítani a gépet, újra összedugdosni. Ha pl olyan bajod van, hogy néha nem indul el a gép.
Ventillátornál meg olajozás nem árt. Illetve nem mindegy, hogy mit hűt, és mire van rákötve,alaplapra, vagy tápegységre. mert ha tápegységre 12V-nál akkor jó hogy teljes fordulatszámmal megy.
De persze le kell szólni, mert te bele köthetsz mindenkibe :D Grat


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole