hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.28. 09:26



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 162 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 161 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Google [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző 111 12 13 14 15 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 18:44 
Offline
Jómunkásember

Csatlakozott: 2014.10.30. 10:18
Hozzászólások: 468
Megköszönt másnak: 235 alkalommal
Megköszönték neki: 34 alkalommal
Legalább a csalók ellen legyen a fórumon egy kicsi összefogás. A másik, h nem mondja már senki, h nem kapott semmit a fórumtól...
Rajtam kívül még egy csomó mindenki tanul itt, és próbál segíteni másoknak :)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.04.09. 19:46 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
viewtopic.php?f=109&t=23940&start=110#p203559

A 2.5 os verzio mehetne a leirasba :)

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.11.19. 07:21 
Offline
Jómunkásember

Csatlakozott: 2014.10.30. 10:18
Hozzászólások: 468
Megköszönt másnak: 235 alkalommal
Megköszönték neki: 34 alkalommal
Én ennél a programnál azt nem értem, hogy ha van MD5 hash kód akkor akkor figyelmen kívül hagyja a a fájl nevét, vagy azzal a fájl névvel együtt érzékeli? Tud valaki valamit a plugin pontos lefutásáról a kérdést illetően?


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.11.19. 08:10 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
jokypapa írta:
Én ennél a programnál azt nem értem, hogy ha van MD5 hash kód akkor akkor figyelmen kívül hagyja a a fájl nevét, vagy azzal a fájl névvel együtt érzékeli? Tud valaki valamit a plugin pontos lefutásáról a kérdést illetően?

Egyutt. Ha figyelmen kivul hagyna, akkor nem kellene megadni a fajl nevet. Meg md5 kod lehet azonos is mas fajlnal.

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.11.19. 11:31 
Offline
Jómunkásember

Csatlakozott: 2014.10.30. 10:18
Hozzászólások: 468
Megköszönt másnak: 235 alkalommal
Megköszönték neki: 34 alkalommal
theglorious írta:
jokypapa írta:
Én ennél a programnál azt nem értem, hogy ha van MD5 hash kód akkor akkor figyelmen kívül hagyja a a fájl nevét, vagy azzal a fájl névvel együtt érzékeli? Tud valaki valamit a plugin pontos lefutásáról a kérdést illetően?

Egyutt. Ha figyelmen kivul hagyna, akkor nem kellene megadni a fajl nevet. Meg md5 kod lehet azonos is mas fajlnal.


Akkor én nagyon megvagyok csúszva h mi is ez az md5 kód... Azt hittem h az egy fájl 16 bites kódolt leírása. Vagy valami hasonló. Akkor viszont azt nem értem h miként lehet több fájlnál azonos kód?
Vagy hogyha átnevezi a fájlt akkor md5 alapján h találja meg a rechecker?


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.11.19. 11:40 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4270
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 513 alkalommal
Minden fajlnak van egy md5 kodja ez az md5 kod nem valtozik csak ha van forraskodod a fajlhoz es hasonlo esetekkor.
Mondjuk ha neked van egy szuperhekked aminek van egy .dll-je mondjuk (szuperhekk.dll) ennek is lessz egy md5 kodja.
A recheckerbe te megadod a szuperhekked nevet . (szuperhekk.dll) hogy csekkolja ezt.(Nem adsz meg md5 kodot)
Ha viszont atirod a szuperhekk.dll-t mondjuk extraszuperhekk.dll akkor mar a rechecker nemfogja erzekelni.
Ha viszont recheckerbe megadod a szuperhekk.dll melle az md5 kodot akkor nemcsak a szuperhekk.dll-t fogja nezni hanem az md5 kodot is peldaul (983D8C71DD6EEED78012112B85734318) ezt.
Igy mostmar ha atnevezed a szuperhekk.dll-t mondjuk extraszuperhekk.dll-re akkor is fog bannolni mivel megegyezik az md5 kod ( amitol atnevezed a dll-t attol nemfog valtozni az md5 kod)


Valahogy igy mukodik. Termeszetesen ha modositod a hacket azthiszem akkor is valtozik az md5.

Hivatalos oldalaknak sokszor letoltes mellett szerepel egy szamsor (checksum) amit te is tudsz ellenorizni egy vagy tobb programmal igy amit te letoltottel fajl nem egyezik a hivatalos checksum-al akkor tudod hogy az a fajl nem hivatalos oldalrol szarmazik es valaki piszkalt vele valamit (malware vagy valami kemprogramot rakott bele stb)

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép

Ők köszönték meg DeteCT0R nek ezt a hozzászólást: jokypapa (2018.11.24. 06:20)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.11.19. 15:30 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
DeteCT0R írta:
Minden fajlnak van egy md5 kodja ez az md5 kod nem valtozik csak ha van forraskodod a fajlhoz es hasonlo esetekkor.
Mondjuk ha neked van egy szuperhekked aminek van egy .dll-je mondjuk (szuperhekk.dll) ennek is lessz egy md5 kodja.
A recheckerbe te megadod a szuperhekked nevet . (szuperhekk.dll) hogy csekkolja ezt.(Nem adsz meg md5 kodot)
Ha viszont atirod a szuperhekk.dll-t mondjuk extraszuperhekk.dll akkor mar a rechecker nemfogja erzekelni.
Ha viszont recheckerbe megadod a szuperhekk.dll melle az md5 kodot akkor nemcsak a szuperhekk.dll-t fogja nezni hanem az md5 kodot is peldaul (983D8C71DD6EEED78012112B85734318) ezt.
Igy mostmar ha atnevezed a szuperhekk.dll-t mondjuk extraszuperhekk.dll-re akkor is fog bannolni mivel megegyezik az md5 kod ( amitol atnevezed a dll-t attol nemfog valtozni az md5 kod)


Valahogy igy mukodik. Termeszetesen ha modositod a hacket azthiszem akkor is valtozik az md5.

Hivatalos oldalaknak sokszor letoltes mellett szerepel egy szamsor (checksum) amit te is tudsz ellenorizni egy vagy tobb programmal igy amit te letoltottel fajl nem egyezik a hivatalos checksum-al akkor tudod hogy az a fajl nem hivatalos oldalrol szarmazik es valaki piszkalt vele valamit (malware vagy valami kemprogramot rakott bele stb)

Ez igy nem igaz. Nem fog minden fajlt atnezni az md5 kod miatt. Ha atnevezte(igy a fajlnev nem azonos), de te megadtad az eredeti nevet es md5 kodjat, akkor sem fogja bannolni. Az md5 inkabb arra jo, hogy ha az alap fajlokbol keszult valami csalas, akkor annak a fajl nevet md5 el kell beirni a listaba, kulonben a gyari fajl miatt is bannol. Pl.: demoplayer vagy a smoke.spr. Kliensen valtoztatja a fustot, de te a valtoztatott fajl kodjat tudod, akkor ezzel meg tudod fogni, mint anti smoke.

_________________
Kép

Ők köszönték meg theglorious nek ezt a hozzászólást: jokypapa (2018.11.24. 06:20)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.11.19. 21:14 
Offline
Jómunkásember

Csatlakozott: 2014.10.30. 10:18
Hozzászólások: 468
Megköszönt másnak: 235 alkalommal
Megköszönték neki: 34 alkalommal
Pontosan ez az a két dolog amit ti mondtok és nem értem!! Ugyan így! Mivel mindenhol azt szajkózzák h a logból mindig írjuk bele az md5 kódot. De ha nincs értelme akkor meg minek!

Holnap le fogom tesztelni olyan dologgal amivel le tudom. Ugye a dll-t azért vicces több esetben átírni, mert ha a csalás "exe" azt a dll-t keresi akkor azt nem fogja megtalálni. Ez világos.

Ha viszont csak a dll van akkor ott már könnyű a nevet átírni.
Holnap visszatérek az eredménnyel!


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.11.21. 16:53 
Offline
Fórum Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.02. 17:41
Hozzászólások: 1641
Megköszönt másnak: 121 alkalommal
Megköszönték neki: 247 alkalommal
jokypapa írta:
Pontosan ez az a két dolog amit ti mondtok és nem értem!! Ugyan így! Mivel mindenhol azt szajkózzák h a logból mindig írjuk bele az md5 kódot. De ha nincs értelme akkor meg minek!

Holnap le fogom tesztelni olyan dologgal amivel le tudom. Ugye a dll-t azért vicces több esetben átírni, mert ha a csalás "exe" azt a dll-t keresi akkor azt nem fogja megtalálni. Ez világos.

Ha viszont csak a dll van akkor ott már könnyű a nevet átírni.
Holnap visszatérek az eredménnyel!

Jutottál valamire?

_________________
Kép

Ők köszönték meg theglorious nek ezt a hozzászólást: jokypapa (2018.11.24. 06:20)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: ReChecker
HozzászólásElküldve: 2018.11.24. 06:19 
Offline
Jómunkásember

Csatlakozott: 2014.10.30. 10:18
Hozzászólások: 468
Megköszönt másnak: 235 alkalommal
Megköszönték neki: 34 alkalommal
Bocs ide elfelejtettem írni. Ha a nevet átírjuk, hiába van Md5 kód, nem észleli... :( Szóval 1 pont neked....

Amúgy igazából én már azt nem értem h nem lenne egyszerűbb felvenni az összes csalásmentes klienst, és ha olyan fájl van a mappában ami nem oda való, bannolni? Igazából a rechecker negatívja :D


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző 111 12 13 14 15 Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole