hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.28. 16:30



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 234 felhasználó van jelen :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 232 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Google [Bot], MateaBoss az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.15. 17:21 
Hy, pawn nyelvet magyarul vagy könnyedén hol lehet tanulni? Próbálnék készíteni saját OnlyD2 módot, skinekkel stb... de ehhez meg kell tanulnom a Pawn nyelvet, és hogy normálisan meg tanuljak írni plugint, ami nincs hiba pl Compilálásnál írja egy hibás plugin: Error asd asd.... tehát hogy normálisan meg tanuljak írni plugint fejleszteni, készíteni/csinálni egy egyedi szervert, mert rengeteg ötletem van de nem tudom meg valósítani mert kell a pawn nyelv, húú, szóval meg köszönném :D thanks


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krisz52 2023.01.02. 15:14-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.16. 08:30 
Offline
Őskövület
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.22. 18:22
Hozzászólások: 2978
Megköszönt másnak: 115 alkalommal
Megköszönték neki: 368 alkalommal
Mint mindenki kezdj el pluginokat és azok felépítését nézegetni. A pawn egyáltalán nem nehéz,a szerkezete könnyű,ami nehéz lehet esetlegesen azok az eventek,parancsok ilyesmik amiket sajnos be kell magolnod,vagy google.
Metálnak vannak leírásai a pawn nyelvről tutoriálok között. Azokat felejtsd el,majd később térj vissza rá mert túl szakmai nyelven írta őket. Én annó egy samp fórumról (ugyanis ott is van pawn lua mellett) szedtem nagyon sok infót,mert ott szépen,érthetően írták le,bár nem tudom hogy az a fórum mai napig létezik-e vagy megszünt. Keress,nézegesd forrásokat.

_________________
Blasenkampfwagen

https://discord.gg/uBYnNnZP
GTA:PURSUIT MTA

Ők köszönték meg ultraibolya nek ezt a hozzászólást: 8mTNNe (2020.02.16. 08:48)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.16. 16:27 
Rendben, köszönöm


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.16. 22:43 
Offline
Félisten
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.06. 14:20
Hozzászólások: 964
Megköszönt másnak: 102 alkalommal
Megköszönték neki: 134 alkalommal
krisz52 írta:
Hy, pawn nyelvet magyarul vagy könnyedén hól lehet tanulni? Próbálnék készíteni saját OnlyD2 módot, skinekkel stb... de ehhez meg kell tanulnom a Pawn nyelvet, és hogy normálisan meg tanuljak írni plugint, ami nincs hiba pl Compilálásnál írja egy hibás plugin: Error asd asd.... tehát hogy normálisan meg tanuljak írni plugint fejleszteni, készíteni/csinálni egy egyedi szervert, mert rengeteg ötletem van de nem tudom meg valósítani mert kell a pawn nyelv, húú, szóval meg köszönném :D thanks


Szerintem ne tanuld:( ha csak nem nagyobb ötleteid vannak mint egy d2 mod.

_________________
 ! Moderátori megjegyzés (kiki):
Kérlek csekkold az aláírásra vonatkozó szabályokat!


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.17. 10:30 
The Peace írta:
krisz52 írta:
Hy, pawn nyelvet magyarul vagy könnyedén hól lehet tanulni? Próbálnék készíteni saját OnlyD2 módot, skinekkel stb... de ehhez meg kell tanulnom a Pawn nyelvet, és hogy normálisan meg tanuljak írni plugint, ami nincs hiba pl Compilálásnál írja egy hibás plugin: Error asd asd.... tehát hogy normálisan meg tanuljak írni plugint fejleszteni, készíteni/csinálni egy egyedi szervert, mert rengeteg ötletem van de nem tudom meg valósítani mert kell a pawn nyelv, húú, szóval meg köszönném :D thanks


Szerintem ne tanuld:( ha csak nem nagyobb ötleteid vannak mint egy d2 mod.




Van sok fajta ötletem, de éppen azért szeretném meg tanulni ezt a Pawn nyelvet, hogy létre tudjak hozni, módokat, akár skineket, egyedi szervereket szeretnék a jövőben.
:)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.17. 13:13 
Offline
Őstag
Avatar

Csatlakozott: 2017.08.21. 15:51
Hozzászólások: 1109
Megköszönt másnak: 36 alkalommal
Megköszönték neki: 195 alkalommal
Az a baj, hogy már most késő lenne szervert nyitni, ha meg lenne az alaptudásod is, ugyanazt tudom mondani, ha közösséget akarsz ne kezdj bele, ha csak időtöltésnek szánod az megint más.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.17. 13:38 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4270
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 513 alkalommal
Inkabb forditsd a tanulasi szandekod sourcemod fele ha annyira Counter-Strike-ba akarsz idot fektetni.

Egy az hogy CSGO ingyenes igy nagyobb kozosseget tudsz megfogni es meg nagyon egyedi modot senki se alkotott az alapokat kiveve. (ze/zm/surf stb)
2020-ba vagyunk nemhiszem van olyan emberke akinek nem futna csgo :D.

Nalunk is csak azert futnak 1.6-szerok mert szoktak jatszani rajta eddig mar lelottem volna a ***** mindet. (Mindent is a *****)
Es amint lehet atis huzok mindent szerot 1.6-rol csgora :D
Es meg konyebb dolgod is van mert nemkell kibeba***** regrendszerekkel szarakodni :D.
(Attol fuggetlenul ha weboldalt is akarsz tudod hasznalni steam api-t loginhoz igy osszevarazsolhatod a szervered a weboldallal ha jo dolgot is akarsz.)
Mellesleg csgo-ba nincsenek annyira limitalva a dolgok. (Skinek/modelek ha akarsz)

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pika 2020.02.17. 15:15-kor.
Cenzúra


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.17. 16:34 
Rendben


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.17. 16:56 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.12.18. 13:57
Hozzászólások: 240
Megköszönt másnak: 16 alkalommal
Megköszönték neki: 24 alkalommal
DeteCT0R írta:
Mellesleg csgo-ba nincsenek annyira limitalva a dolgok. (Skinek/modelek ha akarsz)

Azért számos tekintetben limitált(abb) a játéknak ez a része

DeteCT0R írta:
Egy az hogy CSGO ingyenes igy nagyobb kozosseget tudsz megfogni es meg nagyon egyedi modot senki se alkotott az alapokat kiveve. (ze/zm/surf stb)

Szerintem a szerver egyedisége fontosabb mint az, hogy milyen mod fut a szerveren, meg maga a mod téma szerintem már kifulladt, nem véletlenül vannak ugyanazok a játékmódok a legtöbb szerveren, másra nemigazán van kereslet. Inkább az a "döntő" pont, hogy minden más milyen a szerveren, mondjuk 1 szerver lehet akármilyen jó ha az adminok/a társaság nem a legjobb

A témához szólva pedig szerintem is jobban jársz ha a sourcepawnt kezded el "tanulgatni", de csak az új szintaktikával érdemes foglalkozni, a régi lassan kikopik(mondjuk szerintem már kikopott), van pár olyan dolog amit a legfrissebb fordítók(1.10>) már nem is támogatnak, ráadásul szerintem az új az sokkal átláthatóbb mint a régi.

_________________
Discord: KillStr3aK#4724 | GitHub
https://eternar.dev


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Pawn program nyelv
HozzászólásElküldve: 2020.02.17. 17:19 
Nexd írta:
DeteCT0R írta:
Mellesleg csgo-ba nincsenek annyira limitalva a dolgok. (Skinek/modelek ha akarsz)

Azért számos tekintetben limitált(abb) a játéknak ez a része

DeteCT0R írta:
Egy az hogy CSGO ingyenes igy nagyobb kozosseget tudsz megfogni es meg nagyon egyedi modot senki se alkotott az alapokat kiveve. (ze/zm/surf stb)

Szerintem a szerver egyedisége fontosabb mint az, hogy milyen mod fut a szerveren, meg maga a mod téma szerintem már kifulladt, nem véletlenül vannak ugyanazok a játékmódok a legtöbb szerveren, másra nemigazán van kereslet. Inkább az a "döntő" pont, hogy minden más milyen a szerveren, mondjuk 1 szerver lehet akármilyen jó ha az adminok/a társaság nem a legjobb

A témához szólva pedig szerintem is jobban jársz ha a sourcepawnt kezded el "tanulgatni", de csak az új szintaktikával érdemes foglalkozni, a régi lassan kikopik(mondjuk szerintem már kikopott), van pár olyan dolog amit a legfrissebb fordítók(1.10>) már nem is támogatnak, ráadásul szerintem az új az sokkal átláthatóbb mint a régi.





A source témában még nem utazom, de utána nézek, köszi mindenkinek.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole