hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.28. 17:14



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 240 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 239 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Google [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: [MINECRAFT] 1.8.8
HozzászólásElküldve: 2020.12.07. 21:32 
Offline
Félisten
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.06. 14:20
Hozzászólások: 964
Megköszönt másnak: 102 alkalommal
Megköszönték neki: 134 alkalommal
Sziasztok!

Valaki segítene hogy hol tudok letölteni a MINECRAFT-ra 1.8.8-ra pluginokat letölteni és hogyan kell belerakni a szerverbe? fogalmam sincs róla. :D

_________________
 ! Moderátori megjegyzés (kiki):
Kérlek csekkold az aláírásra vonatkozó szabályokat!


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: [MINECRAFT] 1.8.8
HozzászólásElküldve: 2020.12.08. 06:55 
Offline
Tiszteletbeli
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 13:01
Hozzászólások: 4270
Megköszönt másnak: 55 alkalommal
Megköszönték neki: 513 alkalommal
Regebb ugytudtam nemlehet sima minecraftot szerora plugint rakni. Most nemtudom lehet-e.

Viszont amikor en jatszottam vele akkor Bukkit-ot hasznaltunk azokhoz pedig bukkit.org-rol lehet pluginokat letolteni.

_________________
Idk. Csak ugy funbooo.
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: [MINECRAFT] 1.8.8
HozzászólásElküldve: 2020.12.08. 07:52 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2017.08.09. 17:01
Hozzászólások: 266
Megköszönt másnak: 61 alkalommal
Megköszönték neki: 72 alkalommal
The Peace írta:
Sziasztok!

Valaki segítene hogy hol tudok letölteni a MINECRAFT-ra 1.8.8-ra pluginokat letölteni és hogyan kell belerakni a szerverbe? fogalmam sincs róla. :D


Szia!

Szerver pluginokkal:
Ezt le kell szedned, ez spigot jar, de van craftbukkit, paperspigot és stb, szerintem ez elég jó jar, eddig bajom nem volt vele.
https://getbukkit.org/get/hNiHm0tuqAg1Xg7w7zudk63uHr0xo48D

Ezt pedig rakd bele egy szöveges dokumentumba és mentsed el batként, elsőnek írd át a jar nevét, ha nincs felrakva a java rakd fel!
java -Xmx3024M -Xms3024M -jar JARNEVE.jar nogui

Ha megvan a kettő elindítod, el kell fogadni az eulat, majd megint elidnitani és megjelenik egy plugins mappa.
Innét pedig 10000+1 plugin közül választhatsz, csak fel kell rakni a plugins mappába restart és kész is.
https://www.spigotmc.org/resources/categories/spigot.4/
Mi hamachival játszunk és a server.prop-ba átírtuk az ipt, neked csak localhostot kell írni az ip helyére a minecraft kliensben.

Modokkal:
Ha modokra gondolsz pedig az 1.8.8 forge kell neked leszeded és felrakod a client részét, ne a szerverét.
majd %appdata%-ban a minecraft mappán belül lesz egy olyan mappa hogy mods, oda kell rakni a letöltött modokat.

Ha van eredeti mc-d a curseforgeot kell leszedned ott böngészhetsz modokat/modpackokat ha megvan a megfelelő csak rámész install és letölti, felrakja.
Neked csak el kell inditanod, ennyivel egyszerűbb.

Modok csak szerverrel:
A séma kb ugyan az mint a sima singleplayer modoknal, csak nem a kliens reszet hanem a server reszet rakod fel.
Persze azt mar kulon mappaba, ott is kell az indito parancs mint a pluginos szervernel es a jar nevenek atirasa,
annyival fog kulonbozni hogy a plugins helyett mods lesz és oda tudod rakni a modokat.

Remélem azért érthető valamennyire :oops:

DeteCT0R írta:
Regebb ugytudtam nemlehet sima minecraftot szerora plugint rakni. Most nemtudom lehet-e.
Viszont amikor en jatszottam vele akkor Bukkit-ot hasznaltunk azokhoz pedig bukkit.org-rol lehet pluginokat letolteni.


Simára nem is, amit az mc oldaláról szedsz le alap jar ott nem lesz plugins mappa, de a fentiekből emlitett jaroknál meg fog jelenni.
Azóta bukkiton kívül 1000 féle jar készült.

Ne kérdezzétek nem tudom mi a különbség közöttük, csak tapasztalatból írtam a spigot.jart, mert az az egy amivel nem volt bajom eddig.

_________________
"Szeretek aludni... mert az álmaim szebbek, mint a valóság."

Ők köszönték meg HellEnergY nek ezt a hozzászólást: The Peace (2020.12.08. 11:15)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: [MINECRAFT] 1.8.8
HozzászólásElküldve: 2020.12.08. 11:14 
Offline
Félisten
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.06. 14:20
Hozzászólások: 964
Megköszönt másnak: 102 alkalommal
Megköszönték neki: 134 alkalommal
HellEnergY írta:
The Peace írta:
Sziasztok!

Valaki segítene hogy hol tudok letölteni a MINECRAFT-ra 1.8.8-ra pluginokat letölteni és hogyan kell belerakni a szerverbe? fogalmam sincs róla. :D


Szia!

Szerver pluginokkal:
Ezt le kell szedned, ez spigot jar, de van craftbukkit, paperspigot és stb, szerintem ez elég jó jar, eddig bajom nem volt vele.
https://getbukkit.org/get/hNiHm0tuqAg1Xg7w7zudk63uHr0xo48D

Ezt pedig rakd bele egy szöveges dokumentumba és mentsed el batként, elsőnek írd át a jar nevét, ha nincs felrakva a java rakd fel!
java -Xmx3024M -Xms3024M -jar JARNEVE.jar nogui

Ha megvan a kettő elindítod, el kell fogadni az eulat, majd megint elidnitani és megjelenik egy plugins mappa.
Innét pedig 10000+1 plugin közül választhatsz, csak fel kell rakni a plugins mappába restart és kész is.
https://www.spigotmc.org/resources/categories/spigot.4/
Mi hamachival játszunk és a server.prop-ba átírtuk az ipt, neked csak localhostot kell írni az ip helyére a minecraft kliensben.

Modokkal:
Ha modokra gondolsz pedig az 1.8.8 forge kell neked leszeded és felrakod a client részét, ne a szerverét.
majd %appdata%-ban a minecraft mappán belül lesz egy olyan mappa hogy mods, oda kell rakni a letöltött modokat.

Ha van eredeti mc-d a curseforgeot kell leszedned ott böngészhetsz modokat/modpackokat ha megvan a megfelelő csak rámész install és letölti, felrakja.
Neked csak el kell inditanod, ennyivel egyszerűbb.

Modok csak szerverrel:
A séma kb ugyan az mint a sima singleplayer modoknal, csak nem a kliens reszet hanem a server reszet rakod fel.
Persze azt mar kulon mappaba, ott is kell az indito parancs mint a pluginos szervernel es a jar nevenek atirasa,
annyival fog kulonbozni hogy a plugins helyett mods lesz és oda tudod rakni a modokat.

Remélem azért érthető valamennyire :oops:

DeteCT0R írta:
Regebb ugytudtam nemlehet sima minecraftot szerora plugint rakni. Most nemtudom lehet-e.
Viszont amikor en jatszottam vele akkor Bukkit-ot hasznaltunk azokhoz pedig bukkit.org-rol lehet pluginokat letolteni.


Simára nem is, amit az mc oldaláról szedsz le alap jar ott nem lesz plugins mappa, de a fentiekből emlitett jaroknál meg fog jelenni.
Azóta bukkiton kívül 1000 féle jar készült.

Ne kérdezzétek nem tudom mi a különbség közöttük, csak tapasztalatból írtam a spigot.jart, mert az az egy amivel nem volt bajom eddig.


Nagyon szépen köszönöm!!
ment a gomb... sehol nem találtam nagyon részletes dolgot... de ez segített! :3


Szép napot mindenkinek!!




Még 1 kérdés:


Mennyire nehéz ebbe szkripteket írni esetleg van valami magyar fórum akik szkripteket írnak vagy kérdései vannak meg ezek? :D :D

_________________
 ! Moderátori megjegyzés (kiki):
Kérlek csekkold az aláírásra vonatkozó szabályokat!


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: [MINECRAFT] 1.8.8
HozzászólásElküldve: 2020.12.08. 11:23 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2017.08.09. 17:01
Hozzászólások: 266
Megköszönt másnak: 61 alkalommal
Megköszönték neki: 72 alkalommal
The Peace írta:
Még 1 kérdés:
Mennyire nehéz ebbe szkripteket írni esetleg van valami magyar fórum akik szkripteket írnak vagy kérdései vannak meg ezek? :D :D


Az eclipse programmal lehet java nyelvet használva.
Fórumot nem igazán találtam amikor érdekelt a dolog.

Első keresésre kidobta ezt(eclipse install és első lépések):
https://www.youtube.com/watch?v=xfN4LKUe1Oo

Mindegyik nyelv nehéz alapok nélkül, ha van mire építeni nem nehéz, csak tanulni kell.

_________________
"Szeretek aludni... mert az álmaim szebbek, mint a valóság."


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: [MINECRAFT] 1.8.8
HozzászólásElküldve: 2020.12.08. 11:30 
Offline
Félisten
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.06. 14:20
Hozzászólások: 964
Megköszönt másnak: 102 alkalommal
Megköszönték neki: 134 alkalommal
HellEnergY írta:
The Peace írta:
Még 1 kérdés:
Mennyire nehéz ebbe szkripteket írni esetleg van valami magyar fórum akik szkripteket írnak vagy kérdései vannak meg ezek? :D :D


Az eclipse programmal lehet java nyelvet használva.
Fórumot nem igazán találtam amikor érdekelt a dolog.

Első keresésre kidobta ezt(eclipse install és első lépések):
https://www.youtube.com/watch?v=xfN4LKUe1Oo

Mindegyik nyelv nehéz alapok nélkül, ha van mire építeni nem nehéz, csak tanulni kell.


És akkor ez lenne a JAVA nyelv? :D

A funkcióknak nem tudod van valami oldal? te biztos jártasabb vagy ebben.. :D(ide is megy a köszi)

_________________
 ! Moderátori megjegyzés (kiki):
Kérlek csekkold az aláírásra vonatkozó szabályokat!


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: [MINECRAFT] 1.8.8
HozzászólásElküldve: 2020.12.08. 12:03 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2017.08.09. 17:01
Hozzászólások: 266
Megköszönt másnak: 61 alkalommal
Megköszönték neki: 72 alkalommal
The Peace írta:
És akkor ez lenne a JAVA nyelv? :D
A funkcióknak nem tudod van valami oldal? te biztos jártasabb vagy ebben.. :D(ide is megy a köszi)


Itt vannak funkciók:
https://www.eclipse.org/collections/javadoc/8.1.0/org/eclipse/collections/impl/block/factory/Functions.html

Amikor néztem ilyen videókat régebben akkor az eclipse írta a funkciókat, és hogy mire jó mint a VSCode.
A videóban csak a legkisebb töredékét láthattad az egész nyelvnek, ennél összetettebb azért, legalábbis szerintem.
Értem itt nagyobb projektekre nem egy élet kiírására. :lol:

Ezt a csatornát ajánlom, sok mindent csinált amiből ki is lehet lesni a funkciókat:
https://www.youtube.com/user/MyMARKHD

_________________
"Szeretek aludni... mert az álmaim szebbek, mint a valóság."

Ők köszönték meg HellEnergY nek ezt a hozzászólást: The Peace (2020.12.09. 11:04)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole