hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.28. 20:16



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 238 felhasználó van jelen :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 238 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2021.02.02. 18:31 
Offline
Újonc

Csatlakozott: 2017.09.24. 19:31
Hozzászólások: 10
Megköszönt másnak: 2 alkalommal
Sziasztok!
Idén májusban szeretnék tenni emelt informatika érettségit ( word/html+css+js/access/excel/programozás ) és az lenne a kérdésem,hogy konkrétan magukra az érettségi feladatokra hogyan tudnék felkészülni?
C# nyelvet tanultam eddig a suliban, de mivel az oktatási rendszer nem a legmegfelelőbb, én pedig nem annyira szerettem a c# nyelvet így kicsit hanyagoltam. ( C++ sokkal szebbnek tűnik nekem úgymond)
Na de a kérdésem a következő lenne,hogy ti mit ajánlanátok,hogyan készüljek fel a programozás részére, hogyan tudnám esetleg a legkönnyebben beolvastatni a fájlokat, majd azzal dolgozni tovább?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

_________________
http://www.easyrankup.eu
[steam]szkenner[/steam]
Why you always in a mood?


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
HozzászólásElküldve: 2021.02.02. 22:15 
Offline
Jómunkásember

Csatlakozott: 2015.11.29. 17:07
Hozzászólások: 375
Megköszönt másnak: 76 alkalommal
Megköszönték neki: 53 alkalommal
szkenner írta:
Sziasztok!
Idén májusban szeretnék tenni emelt informatika érettségit ( word/html+css+js/access/excel/programozás ) és az lenne a kérdésem,hogy konkrétan magukra az érettségi feladatokra hogyan tudnék felkészülni?
C# nyelvet tanultam eddig a suliban, de mivel az oktatási rendszer nem a legmegfelelőbb, én pedig nem annyira szerettem a c# nyelvet így kicsit hanyagoltam. ( C++ sokkal szebbnek tűnik nekem úgymond)
Na de a kérdésem a következő lenne,hogy ti mit ajánlanátok,hogyan készüljek fel a programozás részére, hogyan tudnám esetleg a legkönnyebben beolvastatni a fájlokat, majd azzal dolgozni tovább?
Válaszaitokat előre is köszönöm!


Helló!

Én emelt szakmai infóztam, szintén C#-pal. Mivel rugalmasan kezeltem, hogy C#-t kell megtanulni, így viszonylag könnyű dolgom volt.
Az előzetes érettségi feladatok megoldásán kívül foglalkoztam még vele tovább a winformban (ez is már mostanában elvárás) és WPFben.
A fájlok beolvasására StreamReadert használtam, de (azt hiszem) a File.ReadAllLines() is megfelelő lehet rá.

C# példa:
  1. using System;
  2. using System.Collections.Generic;
  3. using System.Linq;
  4. using System.Text;
  5. using System.IO;
  6.  
  7. namespace feladatnev
  8. {
  9.     class Adat  // Miért class? Mert már volt olyan feladat (ha jól emlékszem), ahol öröklődést is használni lehetett
  10.     {
  11.         public string nev { get; private set; }
  12.         public int kor { get; private set; }
  13.  
  14.         public Adat(string sor)
  15.         {
  16.             string[] s = sor.Split(';');
  17.             // tegyük fel a beolvasandó fájl nevet és életkort tartalmaz
  18.             nev = s[0];
  19.             kor = int.Parse(s[1]);
  20.         }
  21.     }
  22.     class Program
  23.     {
  24.         static List<Adat> l = new List<Adat>();
  25.         static void Main(string[] args)
  26.         {
  27.             Beolvas("valami.txt");
  28.  
  29.             Console.ReadKey();
  30.         }
  31.         static void Beolvas(string f)
  32.         {
  33.             try
  34.             {
  35.                 using (StreamReader sr = new StreamReader(f, Encoding.UTF8))
  36.                 {
  37.                     sr.ReadLine(); // ha a szöveges fájl első sora nem egy adat, hanem például a fájl struktúrájára utal, akkor ezt "elengedjük"
  38.  
  39.                     while (!sr.EndOfStream)
  40.                     {
  41.                         l.Add(new Adat(sr.ReadLine()));
  42.                     }
  43.                 }
  44.             }
  45.             catch (Exception ex)
  46.             {
  47.                 Console.WriteLine(ex.Message);
  48.             }
  49.         }
  50.     }
  51. }


Illetve, ha az érettséginél a szoftverlista között találsz compilert C++hoz, szerintem azzal is megoldhatod (de nem vagyok benne biztos).
Ha esetleg valaki tud jobb megoldást, én is várom :).


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
HozzászólásElküldve: 2021.02.03. 00:40 
Offline
Senior Tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.12.18. 13:57
Hozzászólások: 240
Megköszönt másnak: 16 alkalommal
Megköszönték neki: 24 alkalommal
Krisznitro írta:
szkenner írta:
Sziasztok!
Idén májusban szeretnék tenni emelt informatika érettségit ( word/html+css+js/access/excel/programozás ) és az lenne a kérdésem,hogy konkrétan magukra az érettségi feladatokra hogyan tudnék felkészülni?
C# nyelvet tanultam eddig a suliban, de mivel az oktatási rendszer nem a legmegfelelőbb, én pedig nem annyira szerettem a c# nyelvet így kicsit hanyagoltam. ( C++ sokkal szebbnek tűnik nekem úgymond)
Na de a kérdésem a következő lenne,hogy ti mit ajánlanátok,hogyan készüljek fel a programozás részére, hogyan tudnám esetleg a legkönnyebben beolvastatni a fájlokat, majd azzal dolgozni tovább?
Válaszaitokat előre is köszönöm!


Helló!

Én emelt szakmai infóztam, szintén C#-pal. Mivel rugalmasan kezeltem, hogy C#-t kell megtanulni, így viszonylag könnyű dolgom volt.
Az előzetes érettségi feladatok megoldásán kívül foglalkoztam még vele tovább a winformban (ez is már mostanában elvárás) és WPFben.
A fájlok beolvasására StreamReadert használtam, de (azt hiszem) a File.ReadAllLines() is megfelelő lehet rá.

C# példa:
  1. using System;
  2. using System.Collections.Generic;
  3. using System.Linq;
  4. using System.Text;
  5. using System.IO;
  6.  
  7. namespace feladatnev
  8. {
  9.     class Adat  // Miért class? Mert már volt olyan feladat (ha jól emlékszem), ahol öröklődést is használni lehetett
  10.     {
  11.         public string nev { get; private set; }
  12.         public int kor { get; private set; }
  13.  
  14.         public Adat(string sor)
  15.         {
  16.             string[] s = sor.Split(';');
  17.             // tegyük fel a beolvasandó fájl nevet és életkort tartalmaz
  18.             nev = s[0];
  19.             kor = int.Parse(s[1]);
  20.         }
  21.     }
  22.     class Program
  23.     {
  24.         static List<Adat> l = new List<Adat>();
  25.         static void Main(string[] args)
  26.         {
  27.             Beolvas("valami.txt");
  28.  
  29.             Console.ReadKey();
  30.         }
  31.         static void Beolvas(string f)
  32.         {
  33.             try
  34.             {
  35.                 using (StreamReader sr = new StreamReader(f, Encoding.UTF8))
  36.                 {
  37.                     sr.ReadLine(); // ha a szöveges fájl első sora nem egy adat, hanem például a fájl struktúrájára utal, akkor ezt "elengedjük"
  38.  
  39.                     while (!sr.EndOfStream)
  40.                     {
  41.                         l.Add(new Adat(sr.ReadLine()));
  42.                     }
  43.                 }
  44.             }
  45.             catch (Exception ex)
  46.             {
  47.                 Console.WriteLine(ex.Message);
  48.             }
  49.         }
  50.     }
  51. }


Illetve, ha az érettséginél a szoftverlista között találsz compilert C++hoz, szerintem azzal is megoldhatod (de nem vagyok benne biztos).
Ha esetleg valaki tud jobb megoldást, én is várom :).


Emelt infó érettségin se öröklődés, se kivételkezelés, se form nem kell

Szerintem C#-al jobban jársz, főleg ha van tapasztalatod más nyelvből, viszont ha még csak most ülsz neki az egésznek, akkor nem feltétlen lesz időd felkészülni teljesen
Ha C#-ot választod, akkor fájlkezelésnél FileStream, StreamReader, StreamWriter a legegyszerűbb fájlkezelésre, és mivel mindig több adat van egy sorban simán megoldható egy osztály + lista kombóval (A lista rendelkezik előre megadott függvényekkel, jobban jársz vele mint sima tömbökkel, KIVÉVE ha megvan adva a feladatban, hogy tömbökkel dolgozz)

Az osztály felépitése mindig kiderül a kontextusból, a lista meg a könnyebb kezelés miatt előnyös
Beolvasáskor én úgy olvastam be régen, hogy beolvastam 1 sort, aztán azt feldaraboltam és a feldarabolt részeket adtam értékül. Példa

Gyakorolásnak elég megcsinálni a lehető legtöbb feladatot az elmúlt évekből, viszont szerintem csak addig csináld a feladatokat, amig van minta, hogy hogy kell kinéznie mert a régi feladatok borzalmasan vannak megfogalmazva és lehet csak összekavarnak, ahol meg van minta ott egyből látod, hogy minek kell kijönnie. A legtöbb feladatnál a minta 1/1 úgy néz ki, ahogy a jó végeredmény, viszont van ahol csak random értékek vannak

Ha valamit nem jól csinálsz meg (pl nem jó a beolvasás) de a többi feladatot "fejben"(kódban) jól oldod meg, tehát ha jó inputot kapna akkor jó outputot ad, akkor arra ugyanúgy adnak pontot.
Én 45/45 pontot irtam úgy, hogy teljesen megcsináltam mindent, ismerősöm meg 30+ pontot kapott úgy, hogy a beolvasás nem sikerült neki.

_________________
Discord: KillStr3aK#4724 | GitHub
https://eternar.dev


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole