hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.03.29. 09:18



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 331 felhasználó van jelen :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 331 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1 2 Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 16:54 
Offline
Signore Senior
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.09. 17:39
Hozzászólások: 4020
Megköszönt másnak: 12 alkalommal
Megköszönték neki: 139 alkalommal
Fegyvermenü 2.0
Plugin információk
  • Név: Fegyvermenü
  • Verzió: 2.0
  • Készítő: Silent
  • Készítés dátuma: 2013.10.24.
  • Letölthető: http://www.hlmod.hu

Plugin bevezető

A fegyvermenü már egy létező plugin, amit én készítettem egy kérés miatt, de nem igazán volt testreszabható, így sok-sok kérdés és probléma adódott miatta. Sikerült rávennem magam, hogy megírjam újra, ezúttal kicsit felhasználóbarátabb formában. Az új plugin sokkal könnyebben kezelhető, egyszerűbb fegyvereket ki-be rakni, valamint a szövegek szerkesztése is sokkal könnyedébben megejthető.

Plugin leírás

Minden újraéledéskor* vagy a /fegyver parancs beírásakor* megjelenik egy menü, amiben fegyver nevek jelennek meg. A játékosok ezek közül* választhat és mivel a pénze nullázva van, valóban nem tud mást vásárolni. Természetesen minden más, már nála levő fegyvert elvesz tőle, csak a választott fegyver, egy másodlagos fegyver* és egy kés lesz nála.
A csillaggal jelölt kifejezések cvarral vagy mással szabályozhatók.

Plugin cvarok

  • fmenu_bekapcsolva \"1\" - Plugin ki/be kapcsolása
  • fmenu_automenu \"1\" - Újraéledéskor automatikus menü megjelenítés ki/be kapcsolása
  • fmenu_parancs \"1\" - A /fegyver parancs használatának ki/be kapcsolása
  • fmenu_buntetes \"1\" - A /fegyver parancs használatának büntetése. 0 - kikapcsolva 1-levon x mennyiségű hp-t
  • fmenu_mennyiseg \"15\" - Ha az fmenu_buntetes értéke 1, akkor ennyi HP-t von le parancs használatkor.
  • fmenu_buyzone \"1\" - A parancs csak vásárlási zónában való használatának ki/be kapcsolása.
  • fmenu_szineschat \"1\" - A plugin szines chat használatának ki/be kapcsolása.
  • fmenu_wpkorlat \"4\" - Maximum hány WP-t vehessenek a játékosok. -1: Bármennyit 0: Semennyit 1: egyet 2: kettőt stb
  • fmenu_pisztoly \"deagle\" - Milyen pisztolyt kapjanak a játékosok a nagy fegyver mellé. Figyelem! A fegyver pontos neve kell weapon_ előtag nélkül. (deagle, p228, elite, fiveseven stb)
  • fmenu_hirdetes \"30.0\" - Hirdetések közötti időköz. (Ha kisebb vagy egyenlő mint 0, akkor kikapcsolva)

Fegyverek hozzáadása / kivétele

Először is meg kell nyitni hozzá a zipben található .sma fájlt. Ezután megkeresed a new const fegyvernevek[][] kezdetű sort, ami alapesetben a 13. sor. Itt látod felsorolva a fegyver neveket, amik megjelennek a menüben. A felépítése mindig ugyanolyan maradjon mint ami alapesetben van, tehát idézőjelek között és az utolsó után nem kell vesszőt rakni. Ha ez megvan, megkeresed a new const fegyverertek[][] kezdetű sort, ami alapesetben a 22. sor. Itt látod felsorolva a fegyvereket, amiket a játékosok kapnak. Fontos, hogy ha pl beraksz egy MP5-öt a fegyvernevek[][] tömbbe a 9. sorba, akkor itt is a 9. sorban legyen a weapon_mp5. A fegyverek pontos neveiért látogasd meg kiki tutorialját. ([INFO] Fegyver ID-k)

Parancs büntetés hozzáadása

Ezt a funkciót már inkább haladóknak ajánlom, de azért megpróbálom elmagyarázni. Alap esetben az sma 126. sorában találunk egy switch választó feltételt. Ezután az egyes eseteket látjuk, amiket megadhatunk cvar-ként. Nulla esetében nem csinál semmit, egy esetében a HP levonós trükköt használja, viszont 2 esetében még semmit, tehát az cvarral nem megadható. Amennyiben akarunk több ínyencséget, azt itt tudjuk bővíteni további esetek megadásával.

Letöltés:



A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kiki 2013.11.07. 13:24-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 07:53 
Offline
Őskövület
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.27. 09:42
Hozzászólások: 2588
Megköszönt másnak: 25 alkalommal
Megköszönték neki: 418 alkalommal
lehet h csak én vagyok ezzel így de szerintem a régebbit egyszerűbb volt átírni :) de amúgy jó lett :)

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 09:12 
Offline
Signore Senior
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.09. 17:39
Hozzászólások: 4020
Megköszönt másnak: 12 alkalommal
Megköszönték neki: 139 alkalommal
crazyboy írta:
lehet h csak én vagyok ezzel így de szerintem a régebbit egyszerűbb volt átírni :) de amúgy jó lett :)


Neked egyszerűbb, mivel naggyából benne vagy a témában és tudod, hogy mi-hogy működik. De a sima felhasználó, aki nem tudja hogy épül fel egy sma, sokkal egyszerűbbnek fogja tartani átírni azt a két tömböt, mint, hogy új menüpontot hozzon létre, aztán switch feltételbe új case-t írni stb. Btw, thanks.

Ők köszönték meg Silent nek ezt a hozzászólást: FonoK (2016.03.11. 21:39)
  Népszerűség: 2.27%


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.27. 18:55 
Offline
Veterán
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.26. 20:20
Hozzászólások: 1846
Megköszönt másnak: 27 alkalommal
Megköszönték neki: 120 alkalommal
Miért fikázod más munkáját?
Te meg se tudnád írni

_________________
Projektem:

[CSO2] Ghost Mod
CSO2 GamePlay video: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... iOS4Ik1Yrk


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.27. 19:19 
Offline
Felfüggesztve
Avatar

Csatlakozott: 2013.06.09. 18:47
Hozzászólások: 2004
Megköszönt másnak: 1 alkalommal
Megköszönték neki: 220 alkalommal
Én valamilyen szinten igazat adok neki.
PL.:
-Ahol nincs dupla jump, bunny, fegyvermenü az már nem is szerver

De viszont RazZoR -nak igaza van, nem illik más munkáját semmibe venni. Sok ember, ezt nem tudná megírni.

Atheist írta:
Elég gagyi, már bocs. Van benne 1-2 hiba, de nem érdekes. Soha nem értettem minek ez a sz*r plugin, ha ott az varázslatos B betű. fear fegyvermenüje 1 fokkal jobb, hisz ott választani lehet másodlagos fegyvert is. Nem a pluginba keljen már egy amatőrnek beírnia, a fegyver nevét. Public-ra CSDM stílusú fegyvermenü. Grat. Hát ez nem kell. Csinálj egy buy scriptet és kész. Én is azt használok. Sehol nem látni külföldön, ilyen sz*rt csak MO.-on. Ahol nincs dupla jump, bunny, fegyvermenü az már nem is szerver, na ja. Haverommal ott a szerverünk a KGB Hosting-tól. Éjjel-nappal 30 ember. És nincs semmi felesleges sz*r rajta, és csaló sem.

_________________
Ha elnyerte valamelyik témában a hozzászólásom a tetszésedet melyet olvastál, akkor egy egyszerű gombnyomással kifejezheted, hogy tetszett.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.28. 07:20 
Offline
Signore Senior
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.09. 17:39
Hozzászólások: 4020
Megköszönt másnak: 12 alkalommal
Megköszönték neki: 139 alkalommal
Kedves Atheist!

Nem tudom ki vagy, honnan jöttél, de kíváncsian várom, hogy te ilyen téren mit tudsz felmutatni. A te felfogásod alapján, zárjuk be a hlmod.hu-t, mert úgyis felesleges. Képzeld, én sem azért írtam ezt meg, mert mennyire szeretek ezzel játszani, általában nem szoktam pubolni, szerverekre járni, hanem warozok/mixelek.

A története az egésznek, hogy annó expert kért meg privátban, hogy dobjak neki össze egy fegyvercsomag menüt, ami meg is történt. Később kiszivárgott a forráskódja, így inkább fel is töltöttem. Ezután szinte minden második magyar szerverre felkerült és rengeteg kérés/kérdés jött vele kapcsolatban (lehessen ezt-azt cvarral állítani stb).

Ezért jött ki ez...
Azt az egy-két hibát pedig várom szeretettel.

Üdv, Silent.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.28. 07:33 
Offline
SM Fejlesztő
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.18. 15:58
Hozzászólások: 2486
Megköszönt másnak: 28 alkalommal
Megköszönték neki: 132 alkalommal
Király lett!!! :)
Ugye nem gond ha egy picikét átalakítom, s úgy rakom fel a szerveremre? (persze a készítő ugyan az lesz...)

_________________
www.akosvagyok.hu


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.28. 07:39 
Offline
Signore Senior
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.09. 17:39
Hozzászólások: 4020
Megköszönt másnak: 12 alkalommal
Megköszönték neki: 139 alkalommal
Hajrá, köszi.


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Fegyvermenü v2.0
HozzászólásElküldve: 2013.10.29. 17:18 
Offline
Őskövület
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.27. 09:42
Hozzászólások: 2588
Megköszönt másnak: 25 alkalommal
Megköszönték neki: 418 alkalommal
Atheist csak gratulálni tudok itt fikázod silent munkáját erre nyitsz 1 témát azon a **** on ahol a sajátodként adod elő.. és felvagy háborodva h silent ellopta XD

_________________
Kép


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
HozzászólásElküldve: 2013.12.14. 23:51 
Offline
Újonc

Csatlakozott: 2013.12.14. 23:05
Hozzászólások: 3
Szia, segítséget szeretnék kérni! abban hogy hogy kel lhozzá adni hogy gránátot is adjon? Meg az sem megy hogy fegyver adjak hozzá tudom hogy hülye kérdés de help me PLS. ez volt az egyetlen működő amit találtam!


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1 2 Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole